Aktualności

Minutowy program obchodów św. miasta i XIII Zjazdu Kaszubów w Lęborku

W ten weekend w Lęborku będą trwały uroczystości związane z ze świętem Jakubowym, czyli Jarmark św. Jakuba Apostoła oraz XIII Międzynarodowym Zjazdem Kaszubów. O niektórych imprezach związanych ze świętem lęborska pisaliśmy już w naszym portalu. Poniżej przedstawiamy dokładny minutowy program na wydarzenia, które jeszcze przed nami.

reklama

Piątek, 22 lipca 2011 r.

11.00 Sesja Rady Miejskiej

13.00 Uroczyste posiedzenie Rady Miasta, wręczenie statuetki Lęborskiego Lwa

15.00-18.00 – „Ożywiona Staromiejska”

16.00-16.50 – Estrada wykonawców lęborskich – muzyka, taniec (scena na placu Pokoju)

17.15 – Otwarcie wystawy w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła pt. „Co nam w duszy gra” (dawne instrumenty muzyczne)

16.50-18.50 – V Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem „Muzyka Regionów” cz. 1

19.35 – Program muzyczny – Orkiestra Dęta „Ziemia Lęborska”

20.30 – Zespół muzyczny – Dyliżans

21.30 – Wieczorny spacer z duchami Krzyżaków

Sobota, 23 lipca 2011 r.

10.00-18.00 – „Ożywiona Staromiejska”

9.00-9.30 – Przyjazd pociągu „Transcassubia” i autokarów – dworzec PKP Lębork

9.45-10.00 Formowanie korowodu – plac Dworcowy

10.00 – przemarsz korowodu ulicami miasta – trasa: ul. Dworcowa, 10 marca, I Armii WP, al. Wolności, Konopnickiej, Korczaka, Findera, Basztowa, Derdowskiego, pl. Św. Jakuba

10.45 – Odsłonięcie pamiątkowej tablicy Zjazdu Kaszubów

11.00 – Msza św. z kaszubską liturgią słowa (Sanktuarium św. Jakuba Apostoła)

12.00 – Pielgrzymka rowerowa do Łeby „Od Jakubów do Jakubów” – start sprzed Sanktuarium

12.30-13.00 – Otwarcie Zjazdu Kaszubów – pl. Pokoju (scena)

13.00-19.00 – V Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem „Muzyka Regionów” – występy zespołów folklorystycznych

  • 13.00-14.00 Zespoły lęborskie – Levino, Ziemia Lęborska – Lębork, Mareszci – Cewice, Niezabutczi – Bukowina
  • 14.00-14.20 – Gość Zjazdu Zespół Ukraiński Switanok – Lębork
  • 14.20-14.40 – Dziecięcy Zespół ze Stężycy
  • 14.40-15.00 – Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”
  • 15.20-15.40 – Kaszubski Zespół Ziemia Czerska
  • 15.40-16.00 – Gość Zjazdu Trajkitsche – Bułgaria
  • 16.00-16.20 – Kaszubski Zespół Regionalny Redzanie
  • 16.20-16.40 – Gość Zjazdu Mezoszilas – Węgry
  • 17.00-17.20 – Kaszubski Zespół Regionalny Koleczkowianie
  • 17.20-17.40 – Gość Zjazdu Folklorystyczny Zespół Kurpianka
  • 17.40-18.00 – Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice
  • 18.00-18.30 – Gość Zjazdu Zespół 14 Oktobar – Serbia

13.00 – Turniej karciany „Laborsczi Baszci” (Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku, ul. Kossaka 103)

15.00-15.20 – Kaszubskie Tabaczenie (scena)

15.00 – V Międzynarodowy Zlot Jakubów (rejestracja w godz. od 15.00 do 19.00) – przy scenie

16.40-17.00 – Podsumowanie Turnieju Karcianego „Laborsczi Baszczi” (scena)

20.30 – Zespół Bubliczki (scena)

21.30 – Gwiazda wieczoru – Zespół PECTUS

Niedziela, 24 lipca 2011 r.

9.30 – Uroczysty, barwny korowód od Ratusza do Sanktuarium s. Jakuba Apostoła

10.00 – Uroczysta suma odpustowa w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła

10.00 – Turniej Siatkówki Plażowej (korty tenisowe)

12.00-17.00 – V Międzynarodowy Zlot Jakubów – rejestracja obok sceny

12.30-13.30 – Pokaz historycznej artylerii – boisko Zespołu Szkół nr 3

14.00 – Franciszkańska Młodzież Dzieciom – festyn

14.30-18.00 – Ożywiona Staromiejska

15.00 – Podsumowanie pleneru malarskiego (scena)

15.50 – Bieg Uliczny św. Jakuba (start honorowy przed sceną)

16.00 – Bieg Uliczny św. Jakuba (start ostry – ul. 1 Maja)

18.00-18.45 – Podsumowanie Biegu Ulicznego św. Jakuba (scena)

19.00 – Finał Złotu Jakubów (scena)

19.45-20.20 – Program muzyczny (scena)

20.00 – Promocja kalendarza miejskiego na 2012 r.

20.30 – Program muzyczny na scenie

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę