Wiadomości

 Niewiele zostało z dawnej wielkości [Zdjęcia]

Niewiele zostało z dawnej wielkości [Zdjęcia]

Ziemia lęborska wielokrotnie zmieniała właścicieli. Przechodziła z rąk do rąk między niemiecką szlachtą, książętami pomorskimi z dynastii Gryfitów i włodarzami polskimi. Obecny powiat lęborski to tylko mała część historycznej ziemi lęborskiej. Wiele miejscowości, które obecnie znajdują się poza granicami powiatu zachowało swój lęborski ślad.

Czytaj Dalej
 Szansa dla twórców rękodzieła

Szansa dla twórców rękodzieła

Nawet sześćdziesiąt tysięcy złotych stypendium mogą dostać utalentowani twórcy, którzy wezmą udział w konkursie Anioły Rzemiosła. Swój udział można zgłaszać do 30 września. Konkurs jest inicjatywą, która wspiera utalentowanych polskich twórców rękodzieła artystycznego. Pomysłodawczynią projektu jest Izabela Łapińska – projektantka mody, która od lat współpracuje z polskimi artystami rzemiosła. Artystka od początku swojej kariery kultywuje w swoich projektach niepowtarzalne wzornictwo oraz najlepsze rzemiosło. Ręcznie wykonane detale, koronki, hafty – to cechy charakterystyczne projektów Izabeli Łapińskiej.

Czytaj Dalej
 Stworzyli kategorię specjalnie dla mieszkańców

Stworzyli kategorię specjalnie dla mieszkańców

Atrakcyjne nagrody pieniężne czekają na laureatów 38. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: poezji i prozy, oraz ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nim uczestniczyć zarówno autorzy niezrzeszeni, jak i członkowie organizacji twórczych.

Czytaj Dalej
 Michał Kowalski o farmach wiatrowych na Bałtyku

Michał Kowalski o farmach wiatrowych na Bałtyku

Decyzją Ministerstwa Infrastruktury Grupa PGE i Ørsted będą mogły zbudować na akwenie 45.E.1. do 210 MW mocy wytwórczych. Pozwolenie na budowę sztucznych wysp (PSzW) zostało wydane na wniosek złożony wspólnie przez obie firmy. Dotyczy obszaru sąsiadującego z realizowanym przez obie firmy projektem Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.

Czytaj Dalej
POLECAMY
 
close-link