16/06/2024
Aktualności Sport

Wielki sukces karateków Shotokan Lębork na mistrzostwach Polski

Wielki sukces karateków Shotokan Lębork na mistrzostwach Polski

Z pięcioma medalami – dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym – wrócili z III Mistrzostw Polski Karate WKF karatecy lęborskiego klubu Shotokan. Zawodnicy startowali w kategorii juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców U16, U18 oraz U21.

reklama

III Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców U16, U18 i U21 przeprowadzono 8 i 9 czerwca w miejscowości Zielonki-Parcela k. Warszawy. W zawodach, które odbyły się pod patronatem Polskiej Unii Karate, wzięło udział ok. 500 zawodników z 64 klubów z całego kraju. Klub Karate Shotokan reprezentowało 16 zawodników z sekcji Lębork, Nowa Wieś Lęborska, Cewice, Łeba i Potęgowo.

Po wielu ciężkich walkach złote medale i tytuł mistrza Polski zdobyli Piotr Szczegielniak (kumite indywidualne U18 +76 kg) oraz Filip Maszota (kumite indywidualne U18 -61 kg). Natomiast srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył Igor Mielewczyk (kumite indywidualne U18 -61 kg), a Szymon Sołtys (kumite indywidualne U18 -61 kg) wywalczył medal brązowy. Dodatkowo w kumite drużynowym U18 (Szczegielniak, Mielewczyk, Sołtys, Maszota) zdobyli srebrny medal.
Bardzo blisko zdobycia medalu był Konrad Wojciechowski (kumite indywidualne U21 -60 kg), który zajął 5. miejsce.

W klasyfikacji generalnej klub uplasował się na VIII miejscu.

Pozostali, którzy godnie reprezentowali klub, stoczyli dobre walki. Dla wielu z nich były to pierwsze mistrzostwa Polski. Na imprezie tej rangi zadebiutowali: Igor Zagozdzan, Anastazja Domarus, Wojciech Gierszewski, Amelia Wojnowska, Milena Wesołowska, Nadia Czekaj, Oliwia Basarab, Michal Klawikowski, Julia Socha, Kornel Łazorczyk i Maciej Łoś.

– Mistrzostwa Polski odbywają się co roku i są najważniejszą imprezą karate w naszym kraju – mówi Piotr Pobłocki, trener i prezes Klubu Karate Shotokan w Lęborku. – Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, tam nie było słabych zawodników. Dla każdego z nich był to duży prestiż. Tu, oprócz medali, liczyły się punkty do rankingu i tu można było wywalczyć powołanie do kadry narodowej. W zeszłym, roku przywieźliśmy jeden złoty medal, a w tym roku zdobyliśmy dwa złote medale. Mam nadzieję, że za rok będą to trzy złote medale, na co na pewno będziemy bardzo ciężko pracować. Na tych mistrzostwach uciekły nam ze dwa medale, na które bardzo liczyłem. Może nie złote medale, ale brązowe, bo byliśmy bardzo blisko.

Jak dodaje trener, zawody pokazały nad czym zawodnicy muszą jeszcze popracować i gdzie popełniają błędy. Teraz karatecy wracają do systematycznych treningów, by w kolejnych edycjach mistrzostw Polski przybywało w klubie coraz więcej mistrzów.

– Medaliści trenują minimum cztery razy w tygodniu, do tego dochodzi siłownia – tłumaczy Piotr Pobłocki. – Młodzi zawodnicy, którzy startowali w kategorii U16 muszą nabrać pewności siebie, bo w karate najważniejsza jest głowa. Chcemy też na stałe zatrudnić w klubie psychologia, bo to podstawa w dzisiejszym sporcie.

Czytaj też:
Lęborski klub Karate Shotokan z sukcesami na zawodach
Szymon Sołtys z Łeby będzie reprezentował Polskę w Gruzji

reklama

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Klub Karate Shotokan w Lęborku Cewice Nowa Wieś Lęborska Łeba Potęgowo

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *