14/04/2024
Aktualności Sport

Szymon Sołtys z Łeby będzie reprezentował Polskę w Gruzji

Szymon Sołtys z Łeby będzie reprezentował Polskę w Gruzji

15-letni karateka z Łeby przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Gruzji w kumite w kategorii -57kg. Na zawody do Tbilisi wylatuje na początku lutego.

reklama

Szymon Sołtys to karateka, który czynnie bierze udział w treningach oraz zawodach sportowych z ramienia lęborskiego klubu karate „Shotokan”. Jako jedyny w swojej kategorii wiekowej i wagowej będzie reprezentować Polskę na nadchodzących Mistrzostwach Europy w karate, które odbędą się w dniach 09-11 lutego w Tbilisi. W czerwcu zeszłego roku zdobył złoty medal Mistrzostw Polski.

– Szymon zaczął chodzić do nas na treningi jako przedszkolak – mówi trener Piotr Pobłocki z klubu „Shotokan”. – Od 10 lat regularnie przychodzi na treningi. Ćwiczy 5 razy w tygodniu. W klubie należy do sekcji Łeba. Zdobył złoto w Mistrzostwach Polski Kadetów w czerwcu zeszłego roku  oraz brał udział w zawodach Polish Open w 2023 roku. Już jutro wyjeżdża na ostatnią konsultację kadry narodowej do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. 5 lutego wyjedzie do Tbilisi, gdzie codziennie będzie się przygotowywał do reprezentowania kraju na arenie europejskiej.

15-latek będzie miał do pokonania 53 zawodników, ponieważ w jego kategorii tyle państw wystawiło również swoich kandydatów.

reklama

Fot. Klub “Shotokan” Lębork

reklama

1 Komentarz

    Gratuluję serdecznie! Życzę powodzenia w dalszych osiągach!

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link