03/03/2024
Aktualności Kultura

Świąteczny koncert zupełnie za darmo

Świąteczny koncert zupełnie za darmo

Eleni – niezwykle popularna piosenkarka w Polsce w latach osiemdziesiątych – wystąpi w kościele pw. św. Michała Archanioła w Łebuni. Koncert odbędzie się 27 stycznia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

reklama

Eleni, a właściwie Helena Dzoka, to urodzona w Bielawie polska piosenkarka pochodzenia greckiego, autorka tekstów i kompozytorka. Z muzyką zetknęła się już w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos, wyemigrowali do Polski w latach 50., po wojnie domowej w Grecji. Była ich dziesiątym, najmłodszym dzieckiem.

Piosenkarka ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Artystka zaczęła rozwijać swój talent muzyczny w szkolnym zespole Niezapominajki, następnie śpiewała w licealnym żeńskim tercecie wokalno-instrumentalnym Ballada. Po maturze dołączyła do studenckiego zespołu Hellen. Po maturze, od 1975 piosenkarka występowała w zespole Prometheus, a w 1980 roku rozpoczęła karierę solową. W tym samym roku nagrała swoją pierwsza solową płytę pt. „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, która okazała się wielkim sukcesem. Eleni nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”. W swoim dorobku ma takie tytuły, jak „Do widzenia mój kochany” czy „Za wszystkie noce”.

Eleni wystąpi w koncercie świątecznym w sobotę, 27 stycznia, o godzinie 17:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Łebuni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

reklama

Zdjęcie: Lokalna Organizacja Turystyczna

reklama