16/06/2024
Aktualności

Uciekał skradzionym mercedesem w kierunku Lęborka. Policjanci ruszyli w pościg!

Uciekał skradzionym mercedesem w kierunku Lęborka. Policjanci ruszyli w pościg!

W nocy z piątku na sobotę z terenu jednej z firm skradziono warte blisko milion złotych trzy, nowe samochody dostawcze. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali trzech sprawców. Wobec mężczyzn w wieku 25 i 32 lat sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy, a wobec 30-letniej kobiety dozór.

reklama

W nocy z piątku na sobotę, 7-8 czerwca, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Ustce oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili wspólne działania ukierunkowane na wyeliminowanie zjawiska kradzieży samochodów. Z informacji uzyskanych przez służby wynikało, że na terenie jednej ze stref ekonomicznych, mogą przebywać osoby, związane ze środowiskiem złodziei samochodów, których łupem mogą paść znajdujące się tam pojazdy.

W trakcie kontroli wytypowanego rejonu strażnicy graniczni oraz policjanci zwrócili uwagę na trzy dostawcze mercedesy sprinter, które w późnych godzinach nocnych wyjeżdżają z terenu jednej z firm. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania do kontroli tych pojazdów. Po chwili dwa z nich zatrzymały się, jednak trzeci kierowca pomimo wydawanych przez strażników granicznych oraz policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zamiast się zatrzymać, rozpoczął ucieczkę w kierunku Lęborka.

Mundurowi udali się w pościg, który kontynuowali przez kilkadziesiąt kilometrów. Gdy w jego trakcie uciekający kierowca próbował zepchnąć z drogi jadące za nim radiowozy, funkcjonariusze Straży Granicznej oddali strzały w jedno z kół, co znacznie utrudniło jego dalszą ucieczkę. Dyżurny słupskiej jednostki policji poinformował swojego odpowiednika z Lęborka o pościgu, a ten skierował policyjne patrole, które wyjechały naprzeciw i rozłożyły kolczatkę na DK 6. Po najechaniu na nią kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i po kilkudziesięciu metrach wjechał do przydrożnego rowu w okolicach zwężenia przy przebudowywanym pod S6 odcinku drogi.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Ustce z mundurowymi z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, a także pomocy lęborskich policjantów do tej sprawy zatrzymano trzy osoby. 30-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 25 i 32 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży. Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy, a wobec kobiety dozór. Odzyskano również wszystkie skradzione samochody, których łączna wartość sięga miliona złotych.

Czytaj też:

reklama

Źródło / Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Słupsku / Piotr Sikora

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *