15/07/2024
Aktualności

Inwestycje w infrastrukturę energetyczną. Lębork i powiat zyskają wsparcie

Inwestycje w infrastrukturę energetyczną. Lębork i powiat zyskają wsparcie

Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz spotkała się z przedstawicielami powiatów i gmin województwa pomorskiego, aby omówić program wspierania samorządów w realizacji kluczowych inwestycji strategicznej infrastruktury energetycznej. To wsparcie dotyczy także gminy Lębork, Łeby i Nowej Wsi Lęborskiej.

reklama

W programie zawarte są cele, które mają umożliwić poprawę dostępności transportowej. Inwestycje w infrastrukturę drogową mają ułatwić przemieszczanie się mieszkańcom i turystom po Pomorzu.

W programie znajduje się też podniesienie jakości życia mieszkańców województwa pomorskiego, czyli chodzi o inwestycje w infrastrukturę społeczną, takie jak szkoły, przedszkola i żłobki. Wsparcie będzie również udzielane na rozwój infrastruktury “czasu wolnego” i turystycznej.

Do programu wchodzi także ochrona środowiska naturalnego, w której ramach realizowane będą inwestycje takie jak budowa ścieżek rowerowych i chodników oraz modernizacja systemów ogrzewania.

Program obejmuje wsparcie inwestycji w powiecie lęborskim, puckim, słupskim, wejherowskim, a także gminie Choczewo, Gniewino, Krokowa, Lębork, Łęczyce, Łeba, Nowa Wieś Lęborska, Redzikowo (daw. gmina wiejska Słupsk), Wicko, Wejherowo (gmina wiejska i miasto).

ZOBACZ TEŻ:

Źródło: gov.pl

reklama