14/04/2024
Aktualności

Wiemy, kto stworzył najlepsze fryzury [Zdjęcia]

Wiemy, kto stworzył najlepsze fryzury [Zdjęcia]

Kacper Gruba zwyciężył w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim Uczniów Rzemiosła, zorganizowanym przez Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 27 adeptów sztuki fryzjerskiej.

reklama

Zawody odbyły się w hali sportowej Powiatowego Centrum Edukacyjnego, a rywalizacja odbyła się w czterech konkurencjach. Były nimi strzyżenie i modelowanie fryzury męskiej klasycznej, wyciskanie fal na mokro oraz wykonaniu fryzury dziennej i wieczorowej. Efekty pracy uczniów oceniało jury w składzie: Jarosława Możdżan-Górecka, Anita Zagórowicz i Renata Pobłocka. W Komisji Kontroli pracowały: Marzena Felsztinger, Dorota Klawikowska i Marlena Malek.

Po kilku godzinach zmagań, którym towarzyszył duży stres, najlepiej poradził sobie Kacper Gruba, uczeń mistrza szkolącego Wioletty Drywy-Grzesik. Tym samym zdobył on Puchar Starosty Lęborskiego. Drugie miejsce i puchar ufundowany przez burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka otrzymała Klaudia Błonk, uczennica  Marty Grzenkowicz. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Markowska, także uczennica Marty Grzenkowicz, otrzymując puchar Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku Jana Gańskiego. Pucharami premiowane były również kolejne trzy miejsca. Czwarte miejsce w rywalizacji i puchar Starszego Cechu Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku Romana Chmieleckiego wywalczyła Wiktoria Reiter, szkolona przez mistrza Iwonę Grześko. Piąte miejsce i puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Edukacyjnego zdobyła Paulina Syldatk, szkolona przez mistrza Dorotę Klawikowską. Puchar Dyrektora Branżowej Szkoły I Stopnia w Sierakowicach i szóste miejsce zdobyła Zuzanna Gołoś, szkolona przez mistrza Anitę Zagórowicz.

Konkurs od lat współorganizowany przez Cech i PCE ma nie tylko wymiar współzawodnictwa, ale również jest – jak podkreślają organizatorzy – sprawdzianem przed egzaminem czeladniczym – swego rodzaju próbą generalną, ponieważ konkurencje konkursowe są identyczne z zadaniami, które trzeba wykonać podczas egzaminu. To również pewnego rodzaju święto fryzjerskiej profesji, będące zwieńczeniem relacji uczeń – mistrz i publiczna prezentacja efektów nauki. To także prezentacja nie tylko nabytych umiejętności, ale i twórczej inwencji adeptów fryzjerskiego fachu, bo takich fryzur jak prezentowane podczas konkursu nie spotyka się często. Od kilku lat to również okazja do docenienia doświadczonych mistrzów.

Wzorem poprzednich lat, również podczas tej edycji konkursu starosta Alicja Zajączkowska przyznała Medal Starosty Lęborskiego w uznaniu dokonań w zakresie wieloletniej działalności na rzecz promocji rozwoju zawodowego młodzieży oraz promowaniu przedsiębiorczości powiatu lęborskiego poprzez wykształcenie wielu pokoleń rzemieślników w zawodzie fryzjerskim, osiągających znaczące sukcesy w branżowych konkursach zawodowych. W tym roku medal otrzymała Dorota Trybańska.

– To jest wspaniała osoba, wspaniały mistrz, ale przede wszystkim bardzo dobry człowiek i przyjaciel, jakiego można sobie życzyć, by spotkać na swojej życiowej drodze – mówiła starostwa powiatu lęborskiego Alicja Zajączkowska.

Słowa starosty wsparli uczestnicy konkursu wykonując gremialnie „Sto lat” na cześć wyróżnionej mistrzyni fryzjerskiej profesji.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link