14/04/2024
Aktualności

Na wiosnę jeszcze poczekamy

Na wiosnę jeszcze poczekamy

Końcówka lutego przyniosła niespodziewane ocieplenie, które odczuwać będziemy również w marcu, w tym podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Co prawda nie będą to już temperatury dwucyfrowe, ale na powrót zimy też się nie zapowiada.

Jak zapowiadają synoptycy, temperatura powietrza w Lęborku do połowy marca utrzymywać się będzie na poziomie od 5 do 9 stopni Celsjusza. Będzie zarówno słonecznie, jak i pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, więc pogoda wpisze się w popularne przysłowie „w marcu jak w garncu”. Mimo wszystko aura powinna być satysfakcjonująca jak na tę porę roku.

Ochłodzenie przyjdzie od soboty, 16 marca. Zima nie wróci, ale przez kolejne dwa tygodnie słupki rtęci pokazywać będą zaledwie 4 stopnie C. Na szczęście nie powinno padać. Temperatura w nocy spadnie poniżej zera. Astronomiczna i kalendarzowa wiosna (20 i 21 marca) przywitają nas zachmurzonym niebem.

reklama

Według długoterminowej prognozy pogody ociepli się dopiero wraz z nadejściem Świąt Wielkanocnych. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek nastąpi wzrost temperatury do 8 stopni C. Podobnie będzie w Wielką Sobotę, Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny (30-31 marca oraz 1 kwietnia). Przed samymi świętami i w święta będzie też mocno wiało, a siła wiatru przekroczy 30-40 km/h. Można też spodziewać się niedużych opadów deszczu. Święta powinny być jednak słoneczne.

Na początku kwietnia temperatura jeszcze bardziej wzrośnie i ustabilizuje się na poziomie 10 i więcej stopni C.

reklama

Zdjęcie: pixabay.com

reklama
POLECAMY
 
close-link