03/03/2024
Aktualności Kultura

Będzie otwarta dłużej

Będzie otwarta dłużej

Sala Historii Łeby, znajdująca się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łebie, na czas ferii będzie otwarta w dodatkowych godzinach. Na zwiedzających będą także czekać zajęcia multimedialne oraz przewodnicy, którzy opowiedzą o najciekawszych aspektach historii miasta i okolic.

reklama

Sala Historii Łeby to ekspozycja historyczna, która skupia się wokół przedmiotów i życia miasta po 1945 roku. Wystawione eksponaty składają się z darów, które udostępnili mieszkańcy miasta, odkrywając tym samym rąbek jego historii. W trakcie ferii biblioteka będzie dłużej przyjmować zwiedzających.

– Normalnie sala funkcjonuje w godzinach otwarcia biblioteki, jednak przez te dwa tygodnie wolne od szkoły będziemy przyjmować zwiedzających także po godzinach – mówi dyrektorka biblioteki Dorota Reszke. – Aby zwiedzić ekspozycję należy umówić się z nami pod numerem telefonu biblioteki lub mailowo. Nie mamy sztywnych godzin otwarcia, ale zamierzamy przyjąć wszystkich chętnych.

W ramach ekspozycji zobaczycie wystawy, fotografie oraz prawdziwe pamiątki minionych dziejów. Biblioteka Miejska w Łebie prowadzi także dla grup zorganizowanych edukację regionalną połączoną z prezentacją multimedialną.

Fot. Biblioteka Miejska w Łebie

reklama

1 Komentarz

    Witam,
    po przeczytaniu dwóch książek autorstwa Andrzeja Urbańczyka pod tytułem „Tratwą przez Bałtyk” oraz „Tratwą przez Bałtyk raz jeszcze” nasuwa się ,myślę że sensowna, propozycja. W nowo budowanym Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie upamiętnić te dwa wydarzenia naszego polskiego „Thor Heyerdahla z jego Kon-Tiki”. Mam również nadzieję że w SALI HISTORII ŁEBY to wydarzenie też znalazło swoje miejsce „we wspominkach”.

Komentarze są wyłaczone