03/03/2024
Aktualności

Dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem i Elfami [Zdjęcia]

Dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem i Elfami [Zdjęcia]

Ponad 40 dzieci z Domu Kultury w Maszewie Lęborskim uczestniczyło w wycieczce do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Na najmłodszych czekała moc świątecznych atrakcji, w tym spotkanie ze Świętym Mikołajem.

reklama

Wycieczka do zlokalizowanej niedaleko Polsat Plus Areny w Gdańsku Wielkiej Fabryki Elfów, odbyła się w piątek, 24 listopada. Elfy intensywnie tam pracują, aby zdążyć z produkcją zabawek przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, a do swojej zaczarowanej fabryki tym razem zaprosiły dzieci z gminy Cewice. Najmłodsi w pięknej scenerii, pełnej ozdób mogły odkryć magię zbliżających się Świąt.

– Do Gdańska pojechało 50 osób, w tym 42 dzieci i 8 opiekunów – mówi Katarzyna Drywa z Domu Kultury w Maszewie Lęborskim. – Były to dzieci w wieku od 6 do 12 lat z terenu gminy Cewice: z Siemirowic, Cewic, Maszewa i Krępkowic. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, a każdy z Elfów wprowadzał je do poszczególnych domków, gdzie przygotowane były różne atrakcje. W każdym z nich coś się działo. Wśród prowadzonych tam zajęć znalazły się m.in. pieczenie świątecznych ciasteczek czy budowanie różnych elementów z klocków. Maluchy miały też możliwość wykazania się znajomością kolorów, a atrakcją byłą też dmuchana zjeżdżalnia czy sanie renifera. Był też podświetlany pokój biegunowy, gdzie znajdowała się duża mapa, ma której dzieci zaznaczały, gdzie mieszka Święty Mikołaj i wyznaczały trasę, którą musi pokonać.

Podczas ponad dwugodzinnego zwiedzania Wielkiej Fabryki Elfów nie było czasu na nudę. Nie mogło też zabraknąć spotkania ze Świętym Mikołajem, któremu dzieci musiały powiedzieć, co chciałyby dostać pod choinkę. Dostały też specjalne certyfikaty, a całość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Przypomnijmy, że to kolejny taki wyjazd zorganizowany przez Dom Kultury w Maszewie Lęborskim. W wakacje dzieci odwiedziły Park Rozrywki Czarogrody w Celbowie, w gminie Puck. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/08/29/wyjatkowa-wyprawa-dla-calych-rodzin-zdjecia/

reklama

Źródło / Zdjęcia: Katarzyna Drywa / Facebook / Dom Kultury w Maszewie – filia GCK Cewice / Urząd Gminy w Cewicach

reklama