03/03/2024
Aktualności

Dwa groźne zderzenia pomiędzy węzłami Luzino i Szemud

Dwa groźne zderzenia pomiędzy węzłami Luzino i Szemud

Do dwóch groźnych wypadków, w których łącznie uczestniczyły cztery pojazdy, doszło na Trasie Kaszubskiej pomiędzy węzłami Luzino i Szemud. Droga w kierunku Gdyni była zablokowana.

Do dwóch zdarzeń drogowych na odcinku Trasy Kaszubskiej, czyli S6 doszło po godzinie 8 rano w pobliżu miejscowości Częstkowo, w gminie Szemud. Droga przez długi czas była zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzeń oraz wyjaśniali ich okoliczności. Zadysponowano także cztery zastępy straży pożarnej.

reklama

– Po przybyciu na miejsce strażacy zastali zdarzenie z udziałem jednego pojazdu osobowego marki skoda, dwóch busów i pojazdu ciężarowego typu TIR – mówi mł. bryg. Mirosław Kuraś, oficer prasowy PSP w Wejherowie. – W wyniku zdarzenia kierujący jednym z busów uległ zakleszczeniu w pojeździe, a kierująca pojazdem osobowym wymagała udzielenia pierwszej pomocy. Te dwie osoby zostały przekazane przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. W dalszym etapie kierująca skodą kobieta została zabrana karetką do szpitala, a kierowcę busa przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ruch samochodów w kierunku Gdyni został puszczony jednym pasem, a na czas prowadzonych działań był on w zupełności wstrzymany.

Jak ustalili policjanci w pierwszym zdarzeniu kierująca skodą jechała w kierunku na Gdynię, a jadący za nią kierowca busa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył jej pojazdu.

– Za nimi w pewnym oddaleniu jechał samochód ciężarowy, który zwolnił widząc zdarzenie drogowe, które działo się przed nim – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy wejherowskiej policji. – Wtedy też jadący ze samochodem ciężarowym kierowca kolejnego busa, nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu ciężarowego z naczepą i uderzył w tył naczepy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcom busów oraz trzy dowody rejestracyjne. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Policjanci będą teraz dokładnie wyjaśnić okoliczności tych zdarzeń.

Na miejscu pracowali także funkcjonariusze służb drogowych. Czynności zostały już zakończone, a droga jest w pełni przejezdna.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Warunki drogowe nadal są trudne, a padający śnieg może oślepiać podczas jazdy.

reklama

Zdjęcia: Facebook \ Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

reklama