27/04/2024

Z turnieju w Olsztynku wróciły ze złotym medalem

Młode koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Lębork wygrały Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Olsztynka. W zawodach uczestniczyła też drużyna chłopców.

W turnieju dla rocznika 2013 i młodsi, który odbywał się w od 10 do 12 listopada, w kategorii dziewcząt wzięło udział łącznie pięć drużyn, wśród których zalazły się zawodniczki UKS Jedynka Lębork. W pierwszym meczu lęborczanki pokonały UKS Jedynka Nidzica 30:15, a w drugim dniu zawodów nie dały najmniejszych szans UKS Top-Spin Olsztynek II i wygrywając 24:7.

W kolejnym spotkaniu młode koszykarki zmierzyły się z UKS Top-Spin Olsztynek I. Mecz rozegrano wieczorem w wypełnionej hali i przy głośnym dopingu dla gospodarzy turnieju, a po dramatycznej końcówce zawodniczki Jedynki wygrały 13:12, zdobywając złoty medal.

W niedzielę, pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz, a przeciwnikiem był zespół UKS Nenufar 5 Ełk. Mimo, że nie miał on już wpływu na końcowy układ tabeli to również zakończył się zwycięstwem lęborczanek, które narzuciły swoje tempo gry. Tym razem było 20:11.

Końcowa klasyfikacja turnieju prezentuje się następująco: pierwsze miejsce UKS Jedynka Lębork, drugie miejsce UKS Top-Spin Olsztynek, a trzecie UKS Jedynka Nidzica. Na miejscu czwartym i piątym uplasowały się kolejno UKS Nenufar 5 Ełk i UKS Top-Spin Olsztynek II.

Pierwsze miejsce i złoty medal cieszą tym bardziej, że lęborska drużyna, grająca rocznikiem 2014-2015, była najmłodsza w rozgrywkach. Tylko jedna zawodniczka była z rocznika 2013.

Najlepszą zawodniczką z drużyny została Otolia Gudzio. Do Piątki Turnieju wybrano Lenę Szkutnik. MVP Turnieju została Pola Ugodowska

UKS Jedynka Lębork zagrała w składzie: Lena Szkutnik, Maja Główczeska, Otolia Gudzio, Klaudia Bizewska, Wiktoria Buchowska, Hanna Komadowska, Hanna Grzywacz, Iga Długowolska, Matylda Depta, Zofia Babul i Pola Ugodowska. Trenerem zespołu jest Beata Ugodowska.

Gorzej poszło drużynie chłopców UKS Jedynka Lębork. Łącznie w turnieju wzięło udział 6 drużyn, a lęborczanie w każdym meczu musieli uznać wyższość przeciwników. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Jan Malak. Do Pierwszej Piątki Turnieju wybrano Leona Ugodowskiego

UKS Jedynka Lębork zagrała w składzie: Jakub Kiełpiński, Igor Drabski, Jan Kotłowski, Leon Ugodowski, Nikodem Fischbach, Szymon Dulewicz , Maksymilian Zieliński, Mikołaj Słowik i Franek Raczkowski. Trenerem zespołu jest Adam Ugodowski.

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku