02/12/2023
Aktualności

Rowerzyści długo na to czekali

Rowerzyści długo na to czekali

Zakończyły się prace przy budowie dwóch brakujących odcinków 461-metrowej drogi pieszo- rowerowej przy ul. Wojska Polskiego w Lęborku. Warta ponad 600 tys. zł inwestycja miała zostać oddana do użytku jeszcze przed końcem września, ale ostatecznie nastąpiło to w listopadzie.

reklama

Oficjalne przekazanie terenu pod budowę odbyło się pod koniec lipca. Inwestycja wystartowała jednak nieco później, ponieważ w pierwszej kolejności prowadzone były prace wodociągowe, związane z położeniem nowych rur kanalizacyjnych. W ciągu trwających kilka miesięcy prac na ulicy Wojska Polskiego wybudowano asfaltową drogę rowerową i chodnik z kostki betonowej o łącznej długości 461 metrów.

Brakujący odcinek powstał na odcinku od ronda Cichociemnych Spadochroniarzy AK przy stacji benzynowej do Szkoły Podstawowej nr 1, a także od ronda Bitwy Warszawskiej 1920 do wysokości ulicy Sienkiewicza. Pozwoliło to na stworzenie spójnego i bezpiecznego przejazdu dla rowerów przez całą ulicę Wojska Polskiego. W ramach projektu postawiono też nowe oznakowanie, a także zachowano wszystkich istniejące miejsca parkingowe w zatokach.

Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Wojska Polskiego” kosztowała ponad 617 tys. zł, z czego ponad 116 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu i Rybackiego pozyskane w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, co daje ok. 19 proc. kosztów budowy.

Prace budowlane prowadziła firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie S.A., a według pierwotnych planów Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Lęborku oddanie drogi rowerowej do użytku miało nastąpić jeszcze przed końcem września. Ostatecznie udało się to dopiero w listopadzie.

O tej inwestycji pisaliśmy też:
https://www.lebork24.info/2023/09/29/budowa-jeszcze-sie-przeciagnie-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/05/10/ta-inwestycja-odmieni-centrum-leborka-zdjecia/

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama

2 Komentarze

    Ścieżki rowerowe fajna rzecz, tylko by też fajnie było jakby policja uczyła rowerzystów kiedy i gdzie mają pierwszeństwo bo szkoda zdrowia itd

    Scieżka rowerowa przez ulice Pileckiego tez powinna byc pomalowana na pomaranczowo

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *