15/07/2024
Aktualności Sport

Kolejny sukces naszych karateków [Zdjęcia]

Kolejny sukces naszych karateków [Zdjęcia]

Na mistrzostwach Polski w karate Lębork reprezentowało dwóch zawodników. Obaj wrócili do domu z medalami.

reklama

W minioną niedzielę, 12 listopada, w hali widowiskowo-sportowej Karpaczu odbyły się II Mistrzostwa Polski Karate Seniorów. Organizatorem turnieju był Karkonoski Klub Karate Shotokan pod zwierzchnictwem Polskiej Unii Karate, czyli jedynego związku sportowego w tej dyscyplinie sportowej w Polsce. W zawodach wystartowało 138 zawodników z 38 klubów w wieku seniorskim (18 lat i starsi). Na zawody z lęborskiego klubu karate Shotokan pojechało dwóch zawodników – Michał Parczewski i Igor Zagożdżan. Obaj stanęli na podium. Michał – mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska – zdobył srebrny medal w kumite w kategorii -67 kg, a Igor brązowy medal w kumite w kategorii -60 kg.

– Wystawiliśmy dwóch zawodników w kumite, czyli w zasadzie w walce – mówi Piotr Pobłocki, trener medalistów oraz naczelny trener klubu Shotokan. – Dla chłopaków to wielkie wyróżnienie, ponieważ zwiększa to ich szanse na powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa świata. Poza tym niesamowitym wyróżnieniem jest fakt, że wystawiliśmy tylko dwóch zawodników i obaj wrócili do nas z medalami.

Eliminacje do mistrzostw świata trwały cały rok i odbywały się na różnych poziomach w tzw. strefach. Oznacza to, że pomorscy zawodnicy konkurowali między sobą o możliwość wzięcia udziału w mistrzostwach i z naszego regionu udało się to tylko Igorowi oraz Michałowi z lęborskiego klubu.

– Nasz zawodnik Szymon Sołtys ma szanse reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w Tibilisi – mówi Piotr Pobłocki. – O tym jednak przekonamy się dopiero za jakiś czas.

reklama

Zdjęcia: Klub Karate Shotokan

reklama