06/05/2024

Walczyli na tenisowych kortach [Zdjęcia]

Pod koniec września na kortach tenisowych Kompleksu Rekreacyjnego w Lęborku odbyły się XXIV Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym. Zawody rozgrywano w kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych dziewcząt oraz chłopców.

W kategorii dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku, które reprezentowała Weronika Buś.

Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się para Maria Dąbrowska (SP8) i Zofia Kulig (SP4), które wygrały z Zuzią Dąbrowską (SP8) i Weroniką Buś (I LO) 2:0. Ze względu na nieliczny udział zawodniczek, zespoły  dziewcząt utworzone zostały w ww. sposób.

W kategorii chłopców ze szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku, które reprezentowali Marcel Łazorczyk i Miłosz Księski. Na drugim miejscu znalazło się ZSP Wejherowo reprezentowane przez Henryka Pellowskiego. Chłopcy w tej kategorii rozegrali  mecze singlowe i na tej podstawie sklasyfikowano szkoły – Miłosz Księski pokonał: Henryka Pellowskiego 7:5 i 6:3 oraz Marcela Łazorczyka 6:3, 6:2, a Pellowski pokonał Łazorczyka 6:4, 6:2.

W kategorii szkół podstawowych chłopców pierwsze miejsce zajęła SP nr 7, drugie SP nr 8. W tej rywalizacji Janek Hinz pokonał Leonarda Krajewskiego 2:0.

Zwycięzcy otrzymali medale sportowe. Zawody przeprowadził i sędziował Andrzej Borowski.

Przypomnijmy również, że przez całe wakacje na lęborskich kortach trwały tenisowe turnieje dla dzieci i młodzieży rozegrane w ramach letniej akcji „Bezpieczne wakacje 2023”. Więcej o tym czytaj:

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku / Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku