29/04/2024

Młodzi tenisiści rywalizowali na lęborskich kortach [Zdjęcia]

W sobotę, 27 maja, na kortach tenisowych kompleksu rekreacyjnego CSiR w Lęborku odbyły się XXII Indywidualne Mistrzostwa Szkół w Tenisie Ziemnym. Młodzi tenisiści rywalizowali na lęborskich kortach w trzech kategoriach przy pięknej, słonecznej pogodzie.

W kategorii szkół podstawowych chłopców zwyciężył Remigio Delogu z SPSJ w Lęborku. Mieszkający na co dzień we Włoszech zawodnik zwyciężył z drugim w klasyfikacji Natanielem Powideł 6:3, 6:4, reprezentantem SP w Nowej Wsi Lęborskiej. Trzecie miejsce zajął Nikodem Sopyłło z SP nr 3 w Lęborku, który uległ pierwszemu i drugiemu tenisiście odpowiednio 3:6, 2:6 i  5:7, 3:6..

W kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych najlepsza okazała się  Dobrosława Laskiewicz z V LO w Gdańsku, która po ciekawym meczu pokonała Magdę Biblis z SLO w Lęborku 6:4, 6:3. Trzecie miejsce zajęła Edyta Brazowska z SLO w Lęborku, która uległa 0:2 obu powyższym rywalkom.

W kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce wywalczył Marcel Łazorczyk z I LO w Lęborku, który w finale pokonał Henryka Pellowskiego ZSP nr 2 w  Wejherowie 6:4,6:4. Trzecie miejsce zajął Konstanty Lubański z I LO w Lęborku. Miejsce czwarte i piąte przypadło uczniom ZSMI – Marcinowi Majewskiemu i Ksaweremu Kniochowi.

Zawody przeprowadził Andrzej Borowski, a medale i statuetki sportowe ufundowało Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Tymczasem już podczas nadchodzącego lata odbędą się trzy turnieje w ramach cyklu zawodów o Grand Prix Wakacji. Zaplanowano je na trzy ostatnie środy czerwca, lipca i sierpnia (28 czerwca, 26 lipca i 30 sierpnia). Po ostatnim turnieju nastąpi podsumowanie cyklu i wręczenie nagród.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału nawet w jednym turnieju i przypominają, że prawo startu mają nie tylko mieszkańcy Lęborka.

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku / Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku