Aktualności Kultura

Lębork przyłączył się do promowania historii i kultury

Lębork przyłączył się do promowania historii i kultury

Kiermasz rękodzieła, wystawa miodów i nalewek, pokazy tańców i muzyki dawnej oraz warsztaty pisania gęsim piórem – to najważniejsze z atrakcji Europejskich Dni Dziedzictwa, organizowanych w Lęborku w minioną sobotę i niedzielę.

reklama

Europejskie Dni Dziedzictwa to inicjatywa, która w Polsce obchodzona jest od 1993 roku. Jest to akcja, która ma na celu promowanie kultur oraz ich historii na całym Starym Kontynencie. Co roku we wrześniu mieszkańcy Europy mogą za darmo korzystać z wielu ciekawych zabytków oraz atrakcji, takich jak te w Lęborku.

Na otwarcie Europejskich Dni Dziedzictwa w Lęborku została przygotowana akcja o nazwie „Cud miód. Posmakuj darów lata.”. 9 i 10 września miał miejsce kiermasz rękodzieła oraz wystawa wyrobów pszczelarskich i domowych nalewek. Mieszkańcy mogli na miejscu nabyć nalewki, świeczki z pszczelego wosku, miody oraz wiele innych wyrobów.

Niedziela była dniem bogatszym w atrakcje, ponieważ tego dnia od godziny 11 były zaplanowane dodatkowe atrakcje. Po mszy świętej w kościele św. Jakuba Apostoła odbył się koncert zespołu muzyki dawnej „Lunaris”. Następnie swój talent pokazał zespół tańca dawnego „La Danza Antica”, który dał pokaz swoich możliwości. Dla zainteresowanych dostępne były także warsztaty pisania gęsim piórem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link