Aktualności Kultura

Nowy Świat błyszczał podczas festiwalu [Zdjęcia]

Nowy Świat błyszczał podczas festiwalu [Zdjęcia]

Festiwal Uliczny, zorganizowany w miniony weekend na terenie objętego rewitalizacją obszaru Nowy Świat, dostarczył lęborczanom wiele atrakcji. Nie wszystko wyszło perfekcyjnie, ale festiwal dał mieszkańcom miasta szansę na przekonanie się do idei rewitalizacji.

reklama

Zorganizowany w dniach od 8 do 10 września Festiwal Uliczny został zorganizowany przede wszystkim, aby pokazać mieszkańcom Lęborka, że dzielnica, która kiedyś kojarzyła się jednoznacznie z zaniedbaniem i niebezpieczeństwem, jest doprowadzona do ładu i może być bardzo przyjemnym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Aktywności i wydarzenia festiwalu odbywały się w wyznaczonych punktach na terenie obszaru Nowy Świat w Lęborku, a konkretniej w okolicach ulic Malczewskiego, Łokietka oraz Stryjewskiego, a także w okolicach kina Fregata. Pośród atrakcji było wiele stoisk z drobiazgami, pokazy teatralne, mecz piłki nożnej, w którym wzięli udział lokalni samorządowcy oraz wiele innych. Nieudaną inicjatywą okazał się Pchli Targ, który nie przyciągnął zbyt wielu chętnych.

Festiwal był organizowany przez Urząd Miasta Lębork we współpracy ze stowarzyszeniem EDUQ. Głównym miejscem wydarzeń podczas festiwalu był klub osiedlowy BAZA, który jest wizytówką rewitalizowanego regionu. W organizacji wydarzenia pomagali zagraniczni wolontariusze z wielu zakątków świata.

Wisienką na torcie festiwalu był konkurs ciast lęborskich gospodyń, który miał miejsce w niedzielę.

reklama
reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link