16/06/2024
Aktualności

Lęborskie przedszkolaki nagrodzone [Zdjęcia]

Lęborskie przedszkolaki nagrodzone [Zdjęcia]

W ubiegłym tygodniu w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w II Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”. W uroczystości wzięły udział wychowankowie Przedszkola Nr 6 w Lęborku.

reklama

Konkurs, na który wpłynęło ponad 2 tysiące prac, skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także osadzonych w jednostkach penitencjarnych. Obejmował swoją tematyką historię Polski poczynając od Chrztu aż po czasy współczesne. Celem konkursu było przybliżenie historii państwa i narodu polskiego, którego początki sięgają drugiej połowy X wieku, na którą datuje się rządy pierwszego historycznego władcy Polski – Mieszka I. W 966 roku Mieszko I przyjął Chrzest, rozpoczynając tym samym proces chrystianizacji na polskich ziemiach, a wydarzenie to uważane jest za symboliczny początek państwa polskiego.

Rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz nagród odbyło się 29 maja, podczas uroczystej gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Przyznano je m.in. dzieciom z Przedszkola Nr 6 w Lęborku. W kategorii „przedszkola – praca plastyczna” pierwsze miejsce zajęła Maja Kuczyńska. Trzecie miejsce zdobył Mikołaj Kargul, a Lena Matusiak została wyróżniona. Dzieci odebrały                                                  

II Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śladami historii Polski- skąd nasz ród” został zorganizowany przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

reklama

Zdjęcia / Źródło: Urząd Miejski w Lęborku, Facebook / Przedszkole Nr 6 Lębork

reklama