15/07/2024
Aktualności

Budował szambo. Przysypała go ziemia [Aktualizacja]

Budował szambo. Przysypała go ziemia [Aktualizacja]

W sobotę rano na jednej z posesji w Karlikowie Lęborskim (gmina Nowa Wieś Lęborska) mężczyzna został przysypany ziemią podczas budowy szamba. Pogotowie zabrało go do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

reklama

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 3 czerwca po godzinie 9 rano, w Karlikowie Lęborskim, w gminie Nowa Wieś Lęborska podczas prac przy budowie szamba. Na pracującego w wykopie 45-letniego mężczyznę obsunęła się ziemia. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, a czynności służbowe wykonywali funkcjonariusze z KPP w Lęborku. Mężczyzna został odkopany i wyciągnięty jeszcze przed przyjazdem służb.

– Policjanci dostali wezwanie, że na prywatnej posesji doszło do wypadku, w trakcie prac przy wykopie dziury na szambo – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke, zastępca oficera prasowego lęborskiej policji. – Mężczyzna, właściciel posesji, mający uprawnienia do pracy koparką, wszedł do wykopu, aby sprawdzić czy jest on już gotowy i w tym momencie ziemia osunęła się. Mężczyzna został przysypany do połowy ciała. Na miejsce policjanci zadysponowali również pogotowie ratunkowe, które po przyjeździe zabrało go do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejsce przybyły także dwa zastępy JRG PSP Lębork oraz po jednym zastępie z OSP Łebień i OSP Tawęcino.

reklama

Zdjęcia: OSP Nowa Wieś Lęborska / OSP Tawęcino

reklama