15/07/2024
Aktualności

Dzieci obdarowane z okazji ich święta [Zdjęcia]

Dzieci obdarowane z okazji ich święta [Zdjęcia]

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka mali pacjenci lęborskiego szpitala oraz podopieczni Domów dla Dzieci „Zakątek” i „Siedlisko” – powiatowej jednostki opiekuńczo-wychowawczej zostali odwiedzeni przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego. Dzieci w radosnej atmosferze świętowania otrzymały upominki i słodycze.

reklama

Tradycja odwiedzania najmłodszych w Dniu Dziecka trwa już od wielu lat. Lęborski szpital odwiedzili wicestarosta Edmund Głombiewski, któremu towarzyszył Mirosław Tandek – przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego. Samorządowcy zawieźli małym pacjentom miękkie poduszki-przytulanki, które może chociaż trochę poprawią im nastroje i zrekompensują rozłąkę z rodzinami. Z samorządowcami spotkali się kierujący oddziałami lekarze – Artur Barna z Oddziału Neonatologicznego i Przemysław Krefft kierujący lęborską pediatrią wraz z pielęgniarkami oddziałowymi.

Spotkanie z medykami i Adamem Hoffmannem, zastępcą dyrektora SPS ZOZ ds. finansowych odbyło się w budynku administracji lęborskiego szpitala. Taki sposób przekazania upominków dwudziestu przebywającym na oddziałach najmłodszym pacjentom wybrano z kilku powodów. Po pierwsze – od czasu zaistnienia pandemii wskazane jest zminimalizowanie wizyt na oddziałach osób spoza personelu medycznego, po drugie – mali pacjenci i tak narażeni są na stres przebywając poza domem i samorządowcy nie chcieli tego stresu powiększać, pojawiając się na oddziałach jako osoby z zewnątrz, do których mali pacjenci nie są przyzwyczajeni.

Wizyta w szpitalu była też okazją do porozmawiania z osobami zarządzającymi pracą oddziałów o warunkach funkcjonowania ich jednostek i przygotowaniach do rozpoczynających się wkrótce na terenie szpitala prac remontowych, które z założenia mają przebiegać z jak najmniejszym obciążeniem dla codziennej pracy SPS ZOZ.

Kolejnym miejscem, które odwiedził wicestarosta były Domy dla Dzieci „Zakątek” i „Siedlisko”. Dzieciom wręczono słodkie upominki, po czym odbyła się zabawa na wspólnym, okolicznościowym pikniku. Były dmuchańce, mydlane bańki, dużo świetnej zabawy i doskonałe humory, które dopisywały uczestnikom.

Życzeniom wicestarosty towarzyszyły rozmowy – te mniej formalne – przy wspólnym grillu – z kadrą jednostki i czuwającą nad sprawnym przebiegiem imprezy Brygidą Polaszek, dyrektorką Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku

reklama