16/06/2024
Aktualności

W piątek „biorą się” za Sienkiewicza

W piątek „biorą się” za Sienkiewicza

W najbliższy piątek, 2 czerwca, nastąpi przekazanie placu budowy do zadania związanego z przebudową ulicy Sienkiewicza w Lęborku.

reklama

Prace będą się odbywać na odcinku od ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką. Jak poinformował nas Romuald Babul, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta w Lęborku, w pierwszych dniach nastąpią utrudnienia w rejonie przejścia do restauracji Różana. Będzie to miało związek z przebudową kolektora deszczowego, który musi zostać „podłączony” pod ulicą Wojska Polskiego. Wykonawca planuje wprowadzić tymczasową organizację ruchu. Utrudnienia mają jednak potrwać tylko dwa dni, żeby nie zakłócać ruchu samochodów w stronę ronda Solidarności.

W ramach zaplanowanych prac, przy ul Sienkiewicza położony zostanie nowy asfalt i chodniki. Wybudowanych zostanie 39 miejsc postojowych. Pojawią się ławki, nowe oświetlenie oraz zieleń. Ze ślepej do tej pory ulicy Sienkiewicza będzie można skręcić w ulicę Wojska Polskiego, ale tylko w prawą stronę i ewentualnie zawrócić na rondzie Solidarności, gdyby ktoś chciał jechać w lewo.  Ponadto na ul. Sienkiewicza na odcinku od Grunwaldzkiej w kierunku Wojska Polskiego docelowo wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Po wykonaniu ul. Sienkiewicza, wykonawca płynnie przystąpi do przebudowy przy ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Boh. Monte Cassino do ul. Sienkiewicza. Ulica zyska nową kanalizację deszczową, jezdnię, chodniki, oświetlenie i wyniesione skrzyżowanie. Przebudowę obu ulic wykona firma Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa.

Dodajmy również, że przy ul. Sienkiewicza trwają także prace polegające na modernizacji budynków nr 1 i 3. Remontem objęte zostaną także te o numerach 10-14. Wielka zmiana czeka też budynki przy ul. Grunwaldzkiej 9-12, gdzie oprócz remontu elewacji, powstanie tam podwórze integracyjne z dużą ilością zieleni, miejscami postojowymi i oświetleniem.Ostatnim etapem zmian na tym terenie ma być rewitalizacja parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Więcej o tym czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/03/14/odnowia-drogi-podworka-bloki-i-park/
https://www.lebork24.info/2023/05/27/remont-budynkow-przy-ul-sienkiewicza-zdjecia/

Wszystkie wspomniane inwestycje są łącznie warte około 9 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi rządowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. W umowie z wykonawcami ustalono graniczną datę realizacji wszystkich prac do końca sierpnia 2024 r.

reklama
reklama

7 Komentarze

  Najpierw trzeba się pozbyć tych patoli z kamienic, bo tak to żadne zmiany nie pomogą.

  29

  Myślałem , że zaorają i ziemniaków posadzą. Było by co pić

  4
  2

  Przydaloby sie zajac ta patologia 500 plus, ll.Sienkiewicza byla kiedys fajnym spokojnym miejscem do zycia poki nie zrobili z niej meliniarni I wylegarni socialu…

  10

  Nie kazda rodzina która pobiera 500+ jest patologią. Mieszkam w tej lokalizacji i znam klika rodzin i mogę stwierdzić że nie są patologia 😊

  5
  6

  Ludzie opamiętajcie się. Dlaczego wszyscy się tak czepiają tego 500 plus na dzieci co? Jestem rodzicem pracuje i nie jestem żadną patologia oraz nie życzę sobie by mnie wrzucać do jednego worka z nimi. Kompletnie tego nie rozumiem. Jakoś w komentarzach nikt się nie czepia o dodatki dla seniorów dla niepełnosprawnych itd a na dodatku na dzieci wieszacie psy. Jak chcecie mniejszej patologii to raczej niech zrezygnują z tzw. rent pijackich i sponsoringu. Widziałam jak tacy ludzie żyją i to niekiedy lepiej niż my. Bo przecież oni są chorzy alkoholizm to choroba dobre sobie. To ułomność umysłu i słabość ciała a nie choroba. Chorobą jest np nowotwór. A taki alkoholik nierzadko dostaje mieszkanie od gminy miasta za które płaci symboliczne grosze jeszcze mu dadzą żywność opal i oczywiście pieniądze na życie i gdzie ty sprawiedliwość? Cała Europa się śmieje ze tylko w Polsce państwo utrzymuje prawdziwych pijaków i nierobów. Jakoś w innych krajach owszem podadzą rękę do pomocy ale jak nie ma rezultatu to trudno. Wtedy taki alkoholik ma.tylko to na co zapracuje nikt go utrzymywać nie będzie. Także moja sugestia odczepcie się od dodatku na dzieci. To nie jest jedyny program wspierający ( chociaż można śmiało powiedzieć że jest on z naszych pieniędzy) a afera jest ZAWSZE O NIEGO

  12
  4

  Właśnie, żadna rewitalizacja nie zmieni tego kto tam mieszka. Podwórka integracyjne? Proponuje zobaczyć co dzieje się na tyłach wspomnianej ul. Grunwaldzkiej: syf i malaria, wszystko dzięki syfiarstwu tam mieszkających. Miasto wyda kupę kasy a nikt tego nie będzie szanował a na podwórkach i nowych ławkach będzie się po prostu chlało.

  Oczywiscie mieszkają tam też i porzadne rodziny, ale krew mnie zalewa, jak codziennie jadac do.pracy widzę że ,,towarzystwo” siedzi na krzesełkach popijając coś tam, wracam pracy, a ,,towarzystwo” znów siedzi na krzesełkach, a dzieciaki biegają samopas i drą się w niebogłosy. Śmieci pełno się wala: puste butelki po napojach, papierki po słodyczach, chipsach i nikt się nie kwapi żeby posprzątać po swoim dzieciaku. Dlatego co niektórzy powinni wek…

Komentarze są wyłaczone