18/05/2024
Aktualności

Lęborczanin stosował przemoc wobec swojej matki

Lęborczanin stosował przemoc wobec swojej matki

Lęborscy policjanci interweniowali w sprawie 42-letniego mężczyzny, który złamał sądowy zakaz zbliżania się do swojej matki.

Wczoraj (26 maja) dzielnicowi podczas kontroli związanej z procedurą „Niebieskiej Karty” w mieszkaniu starszej pani zastali jej syna, który został skazany za stosowanie wobec niej przemocy i wobec którego sąd orzekł nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do matki. Mężczyzna w obecności policjantów opuścił mieszkanie. 42-latek usłyszy wkrótce zarzuty niestosowania się do sądowego nakazu i zakazu. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Policja przypomina – przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie sprawcy przeciwko członkowi rodziny. To działanie, które narusza prawa i dobra osobiste i powoduje cierpienie oraz szkody. Jeśli doświadczasz przemocy, nie bój się szukać pomocy. Powiadom odpowiednie służby oraz instytucje, których zadaniem jest ochrona twojego życia i udzielenie wsparcia. W sytuacjach wymagających pilnej interwencji policji, dzwoń pod numer alarmowy 112.

Policjanci informują także, by pamiętać, że w całym kraju funkcjonuje bezpłatny telefon zaufania „Niebieskiej Linii” 800 120 002. Pod tym telefonem przez całą dobę dyżurują specjaliści, którzy odpowiedzą na twoje pytania, poradzą co zrobić w twojej sytuacji i wskażą miejsca oraz formy pomocy w twojej najbliższej okolicy.

Więcej informacji na temat przemocy w rodzinie i form pomocy można uzyskać na stronie
Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie – Gov.pl – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

reklama

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link