30/11/2023
Aktualności Kultura

Kalendarz wydarzeń na weekend

Kalendarz wydarzeń na weekend

Weekend w Lęborku i okolicach wcale nie musi być nudny. Przygotowaliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższy weekend.

reklama27maj (sobota)

9:00 – XI Grand Prix Nordic Walking – Nowa Wieś Lęborska 2023. Zielona Trasa Nordic Walking – Obliwice – „Zdobywamy SAHARĘ” – 7,7km

13:00 – Piknik Rodzinny w Stajni Senny – W trakcie wydarzenia odbędą się różne zabawy, możliwość zakupienia ciepłego posiłku z grilla i coś słodkiego. Ponadto pokaz jeździecki, przejazdy bryczką i oprowadzki na koniu. Oprowadzanie po stajni z instruktorem oraz zdjęcia z końmi i zabawa.

14:00 – Dzień Dziecka w Redkowicach. Sołectwo Redkowice zaprasza na rodzinny dzień dziecka. Wiele niespodzianek i atrakcji: dmuchańce, konkursy, gry i zabawy, strzelnica, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, pokaz wozów strażackich, wojskowych, motocykli, quadów oraz samochodów ciężarowych.

14:00 – I Międzynarodowy Turniej w Gimnastyczne Artystycznej „Lębork – Cup”. Miejsce – Miejska Hala Sportowa w Lęborku. W zawodach wystartuje ponad 40 młodych gimnastyczek z Austrii, Czech, Ukrainy i Polski. Wstęp wolny

28maj (niedziela)

7:00 – Spinningowe Zawody rzeka Łeba 2023. Zbiórka – Biały Mosta, przystań kajakowa w Chocielewku.

9:00 – Spławikowe Zawody Wędkarskie. Z okazji dnia dziecka Polski Związek Wędkarski oraz Koło Wędkarskie Łebski Haczyk zapraszają na spławikowe zawody wędkarskie. Zawody odbędą się dla dzieci w wieku 4-16 lat, przy Łabędzim Stawie w Łebie, w godzinach 9:00 – 11:00. Łabędzi Staw znajduje się w północnej części Łeby, pomiędzy Falochronem Wschodnim, a ul. Wojska Polskiego, na terenie nadmorskiego Parku Leśnego.

14:00 – Dzień Dziecka w Cewicach. Festyn z okazji Dnia Dziecka, na boisku dolnym- Stadion Leśnik Cewice. Na najmłodszych czeka moc atrakcji oraz świetna zabawa!

14:00 – Lęborski Dzikus 2023. Bieg – ok. 21 km, marsz – ok. 17 km. Start / Meta – w pobliżu Szkoły Podstawowej w Leśnicach k/ Lęborka, gm. Nowa Wieś Lęborska. W dniu Zawodów zapisy od 12:30 do 13:30 opłata 70 zł. Wszyscy ankietowani wyrażają 100% zadowolenia. Trasy prowadzą ścieżkami leśnymi i edukacyjno – przyrodniczymi, wiodą poprzez miejscowości Krępkowice i Dziechlino. Zobaczyć można m.in. Dąb Świętopełk (najstarszy na Pomorzy, 650 letni dąb). W pobliżu miejscowości Leśnice trasa przecina drogę asfaltową, na której odbywa się normalny ruch pojazdów (trzeba uważać!)

reklama
reklama
POLECAMY
 
close-link