29/03/2024

Dariusz Gabrynowicz ze złotym i srebrnym medalem

W dniach 17-21 maja w fińskim Laukaa odbyły się Mistrzostwa Europy w siłowaniu na rękę – IFA European Armwrestling Championship 2023. Z sukcesami z zawodów wrócił lęborczanin, Dariusz Gabrynowicz, który zdobył złoty medal w siłowaniu na prawą rękę oraz srebrny medal w siłowaniu na lewą rękę. Dzięki niemu reprezentacja Polski zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej niepełnosprawnych.

Pochodzący z Lęborka Dariusz Gabrynowicz jest utalentowanym zawodnikiem w siłowaniu na rękę i od lat odnosi sukcesy w tej dyscyplinie. Dzięki swojej determinacji, ciężkiej pracy i nieustanemu dążeniu do doskonałości osiągnął już bardzo wiele w polskim i międzynarodowym środowisku armwrestlingu.

Mistrzostwa Europy IFA w siłowaniu na rękę są jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu zawodników z całego kontynentu. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 17-21 maja w urokliwym mieście Laukaa w Finlandii i zgromadziła liczne grono utalentowanych sportowców niepełnosprawnych.

Dariusz Gabrynowicz stanął do rywalizacji w swojej kategorii wagowej i okazał się zawodnikiem nie do pokonania. Jego wyjątkowa siła i technika w siłowaniu na rękę przyniosły mu dominację nad rywalami. W emocjonujących pojedynkach zdobył złoty medal na prawą rękę, potwierdzając swoją reputację mistrza.

Natomiast w rywalizacji na lewą rękę również zaprezentował się znakomicie i zdobył srebrny medal. Jego umiejętności i determinacja były widoczne na każdym etapie zawodów, a efekt końcowy potwierdził, że jest jednym z najwybitniejszych zawodników w swojej dyscyplinie.

Niezwykłe osiągnięcia Dariusza Gabrynowicza nie tylko przyniosły mu indywidualne sukcesy, ale również przyczyniły się do sukcesu reprezentacji Polski. Polska drużyna niepełnosprawnych zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, co jest niezwykłym osiągnięciem i dowodem na wysoki poziom polskiego siłowania na rękę. Dariusz Gabrynowicz stał się nie tylko mistrzem indywidualnym, ale również inspiracją dla wielu innych sportowców niepełnosprawnych.

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku