13/04/2024
Aktualności Biznes

Spotkali się na śniadaniu biznesowym

Spotkali się na śniadaniu biznesowym

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zorganizowała w Lęborku śniadanie biznesowe zatytułowane „Słupska Specjalna Stefa Ekonomiczna w drodze”. W wydarzeniu uczestniczyli lokalni przedsiębiorcy, a także samorządowcy, w tym starosta powiatu lęborskiego i burmistrz Lęborka.

reklama

Śniadanie biznesowe „Słupska Specjalna Stefa Ekonomiczna w drodze” odbyło się w miniony czwartek, 27 kwietnia w Lęborku.  Spotkanie, zorganizowane przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. (która swoją siedzibę ma w Słupsku) otworzył jej wiceprezes – Sławomir Koprowski. Była to dobra okazja dla przedsiębiorców z małych i średnich firm z powiatu lęborskiego, którzy poszukują wsparcia finansowego lub inwestycyjnego swojej działalności. Przybyli także ci, którzy chcieli się dowiedzieć więcej na temat różnych programów rozwojowych, w tym pozyskiwania środków na inwestycje. Zgromadzeni zostali poinformowani m.in. o kredytach technologicznych i  finansowaniu nowych inwestycji z ulg podatkowych. Spotkanie było też szansą do nawiązania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych branż.

Oprócz lokalnych przedsiębiorców uczestniczył też Kaszubski Związek Pracodawców oraz samorządowcy. Obecny był starosta powiatu lęborskiego, Alicja Zajączkowska, której towarzyszyli m.in. burmistrz Lęborka Witold Namyślak, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Litwin oraz wójt gminy Nowa Wieś Lęborska, Zdzisław Chojnacki. Głos zabrał m.in. Rafał Reszka z Farm Frites Poland, który opowiedział jakie korzyści w ramach Polskiej Strefy Inwestycji uzyskała jego firma.

Przypomnijmy, Słupska SSE składa się z 18 podstref o łącznej powierzchni ponad 910 hektarów, położonych od Kalisza Pomorskiego na zachodzie do Lęborka na wschodzie. Strefa posiada również podstrefę w Darłowie – ponad 18 hektarów terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w porcie oraz przy ulicach Przemysłowej i Kolejowej.

Ponadto SSSE objęła patronatem ponad 330 hektarów terenów, które w przypadku zainteresowania inwestora, mogą zostać włączone do Słupskiej SSE. Działalność polegająca na promowaniu działań służących rozwojowi gospodarczemu oraz pomoc we wdrażaniu konkretnych rozwiązań, znajdują się w sferze podstawowej działalności PARR S.A.

Agencja zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz wspiera rozwój regionalny przez realizację licznych projektów. W kolejnych aspektach działalności Agencji wyróżnić można listę projektów, których wartość przekroczyła 85 mln zł, zawierających m.in. wsparcie dotacyjne na zakładanie mikro przedsiębiorstw, wsparcie rozwoju ekonomii społecznej przez prowadzenie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, misje gospodarcze dla regionalnych przedsiębiorstw, rekrutacja i szkolenie pracowników na potrzeby lokalnych przedsiębiorstw i inne.

Sam Słupski Inkubator Technologiczny to prestiżowy budynek biurowy o powierzchni ponad 7000 m kw, zlokalizowany w Podstrefie Słupskiej SSE Słupsk-Włynkówko.

Oferta SIT skierowana jest przede wszystkim do startupów i firm innowacyjnych, dla których przewidziano m.in. preferencyjne koszty najmu pomieszczeń. W inkubatorze działa Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii oraz Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych, zapewniając nowoczesne usługi dla lokalnych przedsiębiorców. Ponadto Inkubator oferuje pomieszczenia Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego, w pełni wyposażonego, w skład którego wchodzi m.in. audytorium na 300 osób, sale konferencyjne i powierzchnia wystawiennicza.

Następne spotkanie z cyklu „Słupska SSE w drodze” odbędzie się 16 maja w Miastku

Więcej informacji na temat wsparcia dla przedsiębiorców znaleźć można na stronie PARR S.A. oraz jej facebookowym profilu.
https://www.facebook.com/PARRSlupsk/?locale=pl_PL

https://www.parr.slupsk.pl/index.php/pl/

Źródło/Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku / Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A

reklama
reklama

1 Komentarz

    Slupska strefa w końcu z tyłków się ruszyła. Wydała w tym roku 1 decyzje o wsparciu (słownie:jedną), gdzie ma ogromny potencjał! Dla porównania Pomorska SSE wydała już 12 decyzje o wsparciu

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link