30/11/2023
Aktualności Kultura

Nad łebskim morzem wystąpią gwiazdy

Nad łebskim morzem wystąpią gwiazdy

Koncerty Kasi Kowalskiej, Kasi Moś, Ani Dąbrowskiej i zespołu IRA. To tylko niektóre z wydarzeń, które dla mieszkańców i turystów w nadchodzącym sezonie letnim przygotowała Łeba.

reklama

Łeba jest już gotowa do zbliżającego się sezonu letniego. W wakacje odbędą się liczne wydarzenia muzyczne i kulturalne, w tym koncerty i eventy, które będą się działy na plaży i w przestrzeni miejskiej. Imprezy wspólnie przygotowały Centrum Informacji Turystycznej i Biblioteka Miejska w Łebie, które zapraszają na niezapomniane atrakcje dla mieszkańców i osób wypoczywających nad morzem.

Sezon rozpocznie się pod koniec czerwca, gdy w mieście odbędzie się Weekend z Radiem ZET.

Z pewnością duże emocje wzbudzi Święto Łeby, obchodzone z okazji 666-lecia nadania praw miejskich Łebie i 25-lecia istnienia Księstwa Łeby. Uroczystość zaplanowano na sobotę, 15 lipca w Porcie Jachtowym, a uświetnią je swoimi występami wybitne piosenkarki – Kasia Moś i Ania Dąbrowska. Koncerty rozpoczną się o 19:30 i 21:15. Szczegółowy program Święta Łeby jest jeszcze opracowywany przez Centrum Informacji Turystycznej w Łebie i zostanie opublikowany już wkrótce.

W czwartek, 27 lipca, w Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą, dziennikarką, scenarzystką, pisarką i autorką bestsellerowych powieści kryminalnych, takich jak „Sprawa Niny Frank” (2007), „Tylko martwi nie kłamią” (2010) i „Florystka” (2012) czy „Okularnik” (2015).

Na tym nie koniec atrakcji. W dniach od 10 do 13 sierpnia miłośnicy motocykli będą mogli podziwiać bikerów i ich piękne maszyny podczas XIII Festiwalu Motocyklowego Bike Week Łeba 2023, który będzie największym zlotem motocyklowym nad Bałtykiem.

W weekend od 4 do 6 sierpnia odbędzie się „Lato z Książką”, czyli wakacyjny festiwal czytelniczy, podczas którego będzie można się spotkać ze znanymi autorami książek. Zaplanowano także panele dyskusyjne, warsztaty literackie i atrakcje dla dzieci. Festiwal prawdopodobnie zostanie zorganizowany na deptaku na ulicy Kościuszki.

W sobotę, 5 sierpnia o godzinie 20, w Porcie Jachowym wystąpi IRA – jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka.

Na zakończenie wakacji, w sobotę 26 sierpnia o godzinie 20, wystąpi legendarna piosenkarka Kasia Kowalska.

Sezon pełen muzycznych atrakcji zakończy się koncertem w Porcie Jachtowym we wrześniu. Przez całe wakacje odbędzie się też mnóstwo innych wydarzeń jak np. „Lato na leżakach” czy Festiwal Działań Kreatywnych “Podwodne Żagle”.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat wakacyjnych wydarzeń organizowanych w Łebie dostępne są na stronie miasta Łeby, a także facebookowych profilach miasta i biblioteki.


https://leba.eu/pl/


https://www.facebook.com/bibliotekawlebie/?locale=pl_PL

https://www.facebook.com/LebaMiasto/?locale=pl_PL

reklama
reklama

4 Komentarze

  Jak zawsze świetne imprezy

  Czemu nie piszecie że nad łebskim morzem wycinane są masowo drzewa i Łeba zamienia się w betonową pustynię?

  10

   To prawda,betonoza i jeszcze raz betonoza , aż się do tej Łeby nie chce jechać..

  Ta liczba nie jest przypadkowa 😉

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link