30/11/2023
Biznes

Kalkulator pożyczkowy – pożyczaj z głową

Kalkulator pożyczkowy – pożyczaj z głową

Zastrzyk pieniężny w postaci pożyczki cieszy i pomaga pokryć wydatki. Nierozważne zaciąganie zobowiązań może jednak prowadzić do pogorszenia budżetu domowego. Aby się przed tym uchronić i utrzymać równowagę w kosztach oraz dochodach, konieczne jest dobranie kwoty pożyczki dopasowanej do możliwości finansowych. Z pomocą przychodzi wówczas kalkulator pożyczkowy.

reklama

Nagła potrzeba gotówki. Na co pożyczać środki?

Nieprzewidziane sytuacje w życiu sprawiają, że pojawia się potrzeba dodatkowych środków. Często wydatki muszą być sfinansowane szybko, przez co trudno uzbierać na nie pieniądze z regularnych przychodów. Wówczas można rozważyć pożyczkę, dzięki której pokryjemy nagłe potrzeby. 

Taki zastrzyk gotówki przyda się m.in. przy:

  • awarii sprzętów codziennego użytku (np. pralki, zmywarki czy lodówki)
  • nieprzewidzianych sytuacjach prywatnych(np. interwencje medyczne i konieczność podreperowania zdrowia)
  • finansowaniu przyjemności (np. relaksującego wyjazdu czy wyjątkowego prezentu dla drugiej osoby)

Kalkulator pożyczkowy – zaplanuj swoje wydatki

Bez względu na cel zapożyczenia, decyzję o dodatkowych pieniądzach należy solidnie przemyśleć. Chwilowe ułatwienie może bowiem spowodować zachwianie budżetu domowego i jeszcze większe trudności. Do obliczenia swoich możliwości finansowych przydaje się kalkulator pożyczkowy, który znajdziesz na stronie https://www.provident.pl/kalkulator-pozyczki (przykładowo przy pożyczce Samoobsługowej PRO od Provident Polska S.A. RRSO wynosi 19,75%.). 

Pomaga on w dopasowaniu takiej raty miesięcznej, by jej spłacanie nie było nadmiernie obciążające. Wyliczeń dokonuje się poprzez zmienianie wysokości pożyczanej kwoty oraz liczby rat. Dłuższy okres zobowiązania sprawia, że miesięczna rata staje się mniej dotkliwa dla portfela.

Pożyczaj z rozsądkiem

Skrupulatne obliczenie nowego obciążenia finansowego pomaga w zachowaniu zrównoważonego budżetu. W takich kalkulacjach koniecznie trzeba wziąć pod uwagę obecne dochody i koszty, a także możliwe wydatki, które pojawią się w niedalekiej przyszłości. Dzięki temu zastrzyk środków przyniesie ulgę, a jego spłacanie będzie dopasowane do naszych możliwości. 

W rozsądnym podejmowaniu decyzji o pożyczce ważny jest zarówno kalkulator pożyczkowy, jak i dokładne przeczytanie umowy. Należy poświęcić temu czas i zapoznać się ze wszystkimi dokumentami dostarczonymi przez pożyczkodawcę, a także – w razie potrzeby – zadawać intrygujące nas pytania. Porządne przygotowanie do zobowiązania to postawienie swojego bezpieczeństwa na pierwszym miejscu. Mimo to warto pamiętać, iż ostateczna decyzja o przyznaniu pożyczki zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej konsumenta.

artykuł sponsorowany przez Provident Polska SA

reklama

1 Komentarz

Komentarze są wyłaczone