13/04/2024
Aktualności

Lęborscy policjanci zapobiegli wykrwawieniu się mężczyzny

Lęborscy policjanci zapobiegli wykrwawieniu się mężczyzny

Ratowanie ludzkiego życia jest priorytetowym zadaniem dla policjantów. Udowodnili to funkcjonariusze lęborskiej patrolówki zapobiegając wykrwawieniu się 30-latka, który się okaleczył. Mężczyzna trafił do szpitala i został objęty opieką medyczną. W nocy z piątku na sobotę dyżurny lęborskiej Policji odebrał zgłoszenie o niepokojącej treści. Zgłaszający mówił, że jego znajomy mocno krwawi, bo okaleczył się nożem twierdząc, że chce nie chce już żyć. Obydwaj są na działce i czekają na pomoc. Skierowani na miejsce mł asp. Rafał Kos i st. post. Jakub Baranowski z referatu patrolowo – interwencyjnego byli już tam po kilku minutach.

reklama

Widząc słabnącego, zakrwawionego 30-latka z głęboką raną ciętą na przedramieniu niezwłocznie przystąpili do działania. Policjanci założyli mu opatrunek uciskowy i ułożyli go w pozycji bocznej, bo w pewnym momencie mężczyzna zaczął tracić przytomność. Funkcjonariusze monitorowali jego czynności życiowe do czasu przyjazdu karetki. 30-latek został przewieziony do szpitala i trafił pod opiekę specjalistów.

Zwracajmy uwagę na wszelkie sygnały świadczące o tym, że ktoś potrzebuje pomocy i może być w kryzysie emocjonalnym. Jeśli będziemy mieć podejrzenie, że czyjeś życie może być zagrożone, dzwońmy pod numer alarmowy 112 i przekażmy służbom jak najwięcej informacji, by pomoc przyszła na czas. Pamiętajmy też, że funkcjonują bezpłatne telefony pomocowe dla osób w kryzysie, takie jak m.in. kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123 i anonimowy bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

Źródło informacji: KPP w Lęborku

reklama
reklama
POLECAMY
 
close-link