18/05/2024
Aktualności Sport

Warsztaty Pho3nix Active School w szkole w Garczegorzu!

Warsztaty Pho3nix Active School w szkole w Garczegorzu!

Szkoła Podstawowa w Garczegorzu znalazła się w elitarnym gronie 50 szkół w Polsce, laureatów największego w Polsce sportowego konkurs dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z warsztatami sportowo-edukacyjnymi Pho3nix Active School odwiedził ją znany pływak Filip Zaborowski.

reklama

Celem sportowych warsztatów było zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu, która mogą odpowiadać  predyspozycjom uczniów.

Udział w projekcie szkoły z Garczegorza był możliwy dzięki nagrodzie za nagranie 3-minutowego filmu obrazującego działania, które wdrażały uczniów i społeczność lokalną do aktywności fizycznej. Dodatkowo należało opisać wszelkie inicjatywy podjęte w celu rozwoju aktywności rekreacyjno-sportowej oraz form ich realizacji.

Warsztaty poprowadził dzieląc się swoimi doświadczeniami z kariery sportowej Filip Zaborowski – pływak specjalizujący się w stylu dowolnym (wielokrotny Mistrz Polski i brązowy medalista Uniwersjady w Neapolu, reprezentant Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Mistrzostw Świata w Kazaniu i Budapeszcie oraz Mistrzostw Europy w Londynie.

reklama

reklama