16/06/2024
Aktualności

Toalety przy placach zabaw? Jest zielone światło z ratusza

Toalety przy placach zabaw? Jest zielone światło z ratusza

Wygląda na to, że pozytywnie rozpatrzony został wniosek radnego Włodzimierza Klaty postulującego ustawienie przy placach zabaw w Parkach Chrobrego i Michalskiego tymczasowych toalet. Radny zwrócił uwagę, że docelowo powinny w tych miejscach stanąć małe toalety stacjonarne.

reklama

Brak toalet to zmora osób korzystających z placów zabaw w tych miejscach. Daleko z nich do ogólnodostępnych toalet i z konieczności większość potrzeb fizjologicznych załatwianych jest w krzakach.

W odpowiedzi podpisanej przez zastępcę burmistrza Jerzego Pernala możemy przeczytać, że wiosną i latem przy tych dwóch placach zabaw staną przenośne toi-toie. W Parku Chrobrego możliwa jest w przyszłości budowa toalety stacjonarnej co zostało wykluczone w Parku Michalskiego z powodu wcześniejszego funkcjonowania w tym miejscu cmentarza. Stawianie toalety w takim miejscu uznano za nieetyczne. Warto dodać, że niedaleko, także na terenie dawnego cmentarza stoi mocno rozbudowana przed laty restauracja „Różana”.

Treść odpowiedzi zastępcy burmistrza Jerzego Pernala ws. postawienia przy placach zabaw toalet:

„W nawiązaniu do Pana interpelacji z dnia 8 grudnia 2022r. dotyczącej instalacji toalet przy placach zabaw w Parku Chrobrego i Parku Michalskiego w Lęborku informuję, że w przyszłym roku, w okresie wiosenno-letnim zostaną ustawione przy placach zabaw w Parku Chrobrego toalety typu Toi-Toi. Na placu zabaw w Parku Michalskiego tymczasowe toalety zostaną ustawione, jeśli zostanie uzgodnione miejsce dogodne dla firmy obsługującej te urządzenia i zaaprobowane przez Konserwatora Zabytków.

Ewentualna budowa stałych toalet w Parku Chrobrego zostanie rozstrzygnięta w momencie wykonywania projektu całościowej rewitalizacji tego terenu. Prace związane z wykonaniem projektu rewitalizacji zostały już rozpoczęte. Budowa stałej toalety w Parku Michalskiego nie była rozważana, ze względu na poprzednią funkcję tego terenu – cmentarz. Cały obszar obecnego Parku Michalskiego był zajęty przez groby byłych mieszkańców Lęborka. Umieszczenie budynku toalety na grobach budzi wątpliwości natury etycznej i wymagać będzie zgody Konserwatora Zabytków.”

reklama
reklama

1 Komentarz

    Szanowni Państwo, ja zamówiłbym te „sławojki” w kolorze zielonym /tylko kwestia odcienia/. A do tego pnący żywopłot i powstaje przytułek jakiego nie było, schowany w „pięknie okolicznej przyrody”. Drgania powietrza poruszają pąki ziół miejscowych, które zginają się do samej ziemi. Zaciekawione oczęta dzieciątek, chcą wyciągnąć milusińskich z rąk mam. Oj, będzie gdzie się bawić w chowanego. A ile będzie dzięciołowania w echodajne ścianki tejże konstrukcji. To tylko namiastki możliwych zabaw.
    Przestroga: wszelkie prowizorki mają najtrwalszy byt. Nie wierzę, żeby Szanowne Mamy były zadowolone z takiej egzystencji swoich dzieci. Wydaje się, że dla mam jest praktyczniejszy sposób, polegający – jak dotąd – na odsłanianiu sempiterny dzieciątek na powszechnie dostępnym powietrzu.
    Na jak długo problem toalet będzie problemem dla UM? Czy osoby będące już w wieku 80-90 – ciu lat, będą mogły w końcu świętować ten jakże piękny dzień? Przepraszam w imieniu miasta te osoby, ale napisałem to z premedytacją, gdyż marzy mi się toaleta najpiękniejsza w całej Polsce.

Komentarze są wyłaczone