reklama
reklama
Aktualności Kultura

Wystawa Dwóch Sióstr w gminie NWL. Do wygrania nagrody!

Wystawa Dwóch Sióstr w gminie NWL. Do wygrania nagrody!

W sześciu bibliotekach gminy Nowa Wieś Lęborska trwa wystawa zorganizowana przy wsparciu wydawnictwa Dwie Siostry. Dzięki prezentowanej ekspozycji, możemy odwiedzić najpiękniejsze parki narodowe na świecie. Można także wygrać egzemplarze tytułowej publikacji.

reklama

Wystawa inspirowana jest komiksem „Którędy do Yellowstone”. Atlas został wyróżniony w 2021 w prestiżowym konkursie Bologna Ragazzi Award. Aleksandra i Daniel Mizielińscy, para niezwykle uzdolnionych pisarzy i ilustratorów, zabierają nas w podróż po parkach narodowych. Ekspozycja obejmuje 17 wielkoformatowych ilustracji, które rozdzielone są na każdą z sześciu bibliotek. Z plansz możemy dowiedzieć się między innymi co robią mrówki grzybiarki w Amazonii, jak wygląda noc i dzień na biegunie, jakie są warunki przetrwania na pustyni Namib.

Wydarzenie potrwa do 27 stycznia w Bibliotece Głównej w Nowej Wsi Lęborskiej oraz w Filiach: Bibliotece Publicznej w Janowicach, Bibliotece Chocielewko, Bibliotece Publicznej w Pogorzelicach, Bibliotece Publicznej w Łebieniu oraz Bibliotece Publicznej w Krępie Kaszubskiej.

Odwiedzając każdą z sześciu bibliotek i zbierając pieczątki można zdobyć upominek. Do wygrania jest inspirująca wystawę publikacja „Którędy do Yellowstone?”.

Odpowiedz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *