reklama
Aktualności

Na najlepsze polskie lotnisko z Lęborka dojedziesz w mniej niż godzinę 

Na najlepsze polskie lotnisko z Lęborka dojedziesz w mniej niż godzinę 

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zostało wskazane w rankingu „AirHelpScore 2022”, jako najlepszy port lotniczy w Polsce. Po otwarciu „Trasy Kaszubskiej”, z Lęborka dojedziemy tam w czasie krótszym niż jedna godzina. To duże ułatwienie, które otwiera nasz region na nowe możliwości. Światowy Ranking Lotnisk (AirHelpScore) publikowany jest od 2015 roku i powstaje na podstawie kilku danych – w przypadku linii lotniczych są to: punktualność, opinia pasażerów i sprawność w obsłudze wniosków o odszkodowanie, w przypadku lotnisk: punktualność, opinia pasażerów oraz jakość lotniskowych sklepów i restauracji.

reklama

Najnowszy ranking AirHelpScore 2022 powstał na bazie danych zebranych od 1 stycznia do 31 października br. W zestawieniu uwzględniono 151 lotnisk, z których w tym okresie najwięcej korzystano oraz dla których możliwe było zebranie najpełniejszych danych i opinii pasażerów. Port Lotniczy Gdańsk okazał się najlepszym lotniskiem w Polsce, wyprzedzając Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika i Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach. Tym samym trójmiejskie lotnisko utrzymało się na I miejscu wśród polskich portów lotniczych.

Dzięki otwartej tuż przed Świętami drodze S6 z Bożegopola do Chwaszczyna, z Lęborka na lotnisko nie musimy już jeździć kaszubskim skrótem. Nowa trasa jest wygodniejsza, pozwala też zaoszczędzić nieco czasu – do portu lotniczego dojedziemy w czasie poniżej jednej godziny.

POLECAMY
 
close-link