reklama
reklama
Aktualności

Nowi asystenci społeczni Senatora RP – Kazimierza Kleiny  

Nowi asystenci społeczni Senatora RP – Kazimierza Kleiny  

Na poniedziałkowym spotkaniu Platformy Obywatelskiej RP w Lęborku, Senator RP – Kazimierz Kleina oficjalnie przestawił swoich nowych asystentów społecznych – Mikołaja Guzka i Jana Pasko-Porys. Do obowiązków asystentów należy wspomaganie parlamentarzysty w sprawowaniu mandatu i kontaktu z wyborcami. W praktyce to możliwość oglądania życia parlamentarnego „od środka” a dla wielu trampolina do przyszłych karier politycznych.

reklama

Pierwszy z asystentów społecznych Jan Pasko-Porys jest m.in. przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka, młodzieżowym radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego i wyróżniającym się olimpijczykiem i uczniem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.

Mikołaj Guzek jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. Kilka miesięcy temu wykazał się inicjatywą zbiórki podpisów z apelem o przyłączenie Osiedla Roszarniczego do miejskiej sieci ciepłowniczej. Na zdjęciu w środku.

Jak zapewnia senator Kazimierz Kleina obaj młodzi ludzie wielokrotnie wykazywali się już dużą sprawczością oraz wrażliwością na sprawy społeczne. 

źródło informacji: Kazimierze Kleina (FB)

1 Komentarz

  Szanowni Państwo, no cóż, należy spodziewać się, że poziom intelektualny młodych chłopaków będzie na fali wznoszącej. Trudno wysondować jak będzie wyglądał w przyszłości ich poziom moralny – oni sami pewnie tego jeszcze nie wiedzą. Ta młodzież, jak czytamy bardzo zdolna, będzie zapewne potrafiła uczciwie i bez mrugnięcia okiem wypełniać swoje zadania.
  Pierwszy przykład z brzegu to „śledcza” wręcz krytyka, wprowadzenia do procesu edukacji młodzieży szkół średnich, przedmiotu i podręcznika „Historia i Teraźniejszość”. Działanie Młodzieżowej Rada Miasta, żeby na wszelkie sposoby zablokować zalecenie MEiN, wiele osób odebrało jako nacisk na władze Starostwa, aby te podjęły jak najszybciej decyzję, taką decyzję jaką MRM uważa wyłącznie za słuszną.
  Oczywiście treść pisma MRM, zmierzała do wydania zdecydowanej i ostatecznej decyzji Starostwa, najlepiej jeszcze na początku roku szkolnego. Pośrednio mogło by to mieć duży wpływ na podejście do tego tematu dyrektorów i nauczycieli średnich szkół Lęborka. Proszę zauważyć w jak prosty sposób można złamać wolność poglądów innych ludzi i wolność słowa, tworząc wrażenie ewentualnej złej woli i antyspołecznej roli tej władzy. Treść pisma ma charakter wręcz żądaniowy. Jak inaczej można odebrać słowa zawarte w opinii MRM, mówiące o „powielaniu w podręczniku prof. Roszkowskiego do „HiT”, ordynarnych kłamstw i jawnych manipulacji”. Prawdę historyczną nazywają „prawicowo-nacjonalistyczną indoktrynacją”. Tym samym przyznają się – nie posmakowawszy jeszcze tego co ich czeka w życiu – do swoich liberalno-lewicowych poglądów, które oczywiście cieszą ich opiekunów. Ci młodzieńcy próbują oceniać wielką wiedzę – w tym przypadku historyczną, Pana Profesora o uznanym olbrzymim dorobku naukowym. Od razu widać, że jest to szyte grubą nicią jako „zadanie domowe”.
  Wydaje się, że można wysnuć wniosek, że Ci młodzi ludzie mogliby w przyszłości stosować taką formę działania w czasie swojej ewentualnej „kariery”.
  MRM Lęborka postawiła sobie za cel takie działanie, aby wszystkie szkoły w Lęborku trafiły na listę szkół wolnych od podręcznika „HiT”, i znalazły się w opiekuńczej orbicie tzw. „Wolnej Szkoły”- „jednej z odnóg ZNP”.
  I jeszcze na koniec krótkie pytanko: czy poprzecie stanowisko Waszych przełożonych z PO wśród Radnych z RM w kwestii przeznaczenia terenu zielonego LO nr 1 dla wszystkich mieszkańców miasta, czy może moją propozycję, żeby wydzielić 1/3 tego terenu dla mieszkańców, a pozostały teren pozostawić w rękach młodzieży szkolnej?
  Czekam na oficjalną odpowiedź.
  No to „goździk”.

Odpowiedz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *