reklama
reklama
Aktualności Biznes

BLACKOUT, czyli jak przygotować się na brak prądu?

BLACKOUT, czyli jak przygotować się na brak prądu?

Brak prądu, czy realnie jest się czego bać? Czy posiadanie fotowoltaiki zapewnia niezależność energetyczną? Jak przygotować się na blackout?

reklama

Widmo nadchodzącego kryzysu energetycznego w Polsce jest powodem coraz częstszych rozterek dotyczących w jaki sposób przygotować się na takową sytuację. We wszelkiego rodzaju poradnikach można znaleźć podstawowe informacje takie jak zaopatrzenie się we wszelkiego rodzaju przenośne magazyny energii takie jak: powerbanki, baterie pozwalające na ładowanie niektórych urządzeń, oraz niewielkich źródeł światła.

A co w przypadku gdy posiadamy własną produkcję energii elektrycznej w postaci instalacji fotowoltaicznej?

Każdy użytkownik instalacji fotowoltaicznej wie iż nadmiar produkowanej energii jest przekazywany do sieci energetycznej z możliwością odbioru tej energii w późniejszym czasie. Cały zamysł tego rozwiązania mija się z celem gdy przez brak dostaw z sieci energetycznej i nie możemy odebrać wyprodukowanej nadwyżki. Zdecydowana większość instalacji fotowoltaicznych to instalacje „on-grid” czyli takie, które po utracie napięcia z sieci przestają działać.

Rozwiązaniem są instalacje hybrydowe, które standardowo działają jak instalacje „on-grid” (czyli eksportują nadwyżki do sieci), a przypadku zaniku napięcia w sieci mogą niezależnie zasilić nasz budynek. Taki zestaw składa się z dedykowanego falownika hybrydowego i magazynu energii. I tu z pomocą przychodzą ENERGETYCZNI.

Poza oczywistą zaletą, w postaci niezależności energetycznej, zwiększa się także nasza autokonsumcja (w nocy pobieramy energię z magazynu energii a nie z sieci).

ENERGETYCZNI specjalizują się w:

  • hybrydowych instalacjach fotowoltaicznych,
  • modernizacja istniejących instalacji PV o magazyny energii,
  • instalacje offgrid (bez dostępu do sieci),
  • pompy ciepła i klimatyzacja.

Oferują darmową wycenę i doradztwo – wypełnij prosty formularz na stronie https://www.energetyczni.net/fotowoltaika/instalacje-fotowoltaiczne/ a w ciągu 1-2 dni dedykowaną kalkulację!
Jak mówią – BĄDŹMY ENERGETYCZNI!

Chcesz wiedzieć więcej?
WWW: www.energetyczni.net
FBwww.facebook.com/energetyczni

KONTAKT:
TEL: 572685288