reklama
Aktualności

Młodzieżowi radni interweniują w sprawie śmieci

Młodzieżowi radni interweniują w sprawie śmieci

Wakacyjna akcja sprzątania okolic ulic Łokietka, Kellera i Stryjewskiego przez radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka i wolontariuszy Stowarzyszenia EDUQ zainicjowała kolejne działania na rzecz poprawy czystości Lęborka.

reklama

Młodzi ludzie podczas ponad godzinnej akcji w której zebrali kilkaset litrów śmieci zauważyli, że ich znaczna część leżała w pobliżu pojemników do wywozu odpadów i nie była zabezpieczona. Młodzież odniosła wrażenie, że śmieci nie były wywożone od dłuższego czasu a brak wiat śmietnikowych w kilku miejscach umożliwiał ptakom roznoszenie śmieci po całej okolicy. Zwrócili też uwagę, że znaczna cześć śmieci były niezabezpieczonymi odpadami po zakończonych lub trwających remontach w ramach programu Rewitalizacji.

Swoimi spostrzeżeniami młodzieżowi radni postanowili podzielić się z zastępcą burmistrza Lęborka Jerzym Pernalem.

„Jako, że pozostałe części miasta Lęborka są bardzo czyste, nie ma problemów z terminowym wywożeniem odpadów oraz utrzymaniem przez odpowiednie służby czystości w przestrzeni publicznej. Apelujemy do Pana Burmistrza, aby podjęto działania, aby poprawić stan przestrzeni publicznej w obrębie ulic Łokietku, Kellera i Stryjewskiego” – napisali do Jerzego Pernala młodzi lęborczanie.

Sprzątanie dzielnicy przez radnych i wolontariuszy odbyła się w ramach cyklicznej akcji #ZielonyWolontariusz

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę