reklama
Aktualności

Rekordowa kwota 1% podatku dla Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne

Rekordowa kwota 1% podatku dla Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne

Wiemy już ile pieniędzy z tytułu 1% podatku za 2021 rok trafi do Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Pokaźna kwota wesprze rozpoczętą budowę placówki w Pogorzelicach.

reklama

Cieszy rosnący trend otrzymanych przez fundację z 1% podatku środków w kolejnych latach. W pierwszym roku gdy fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego, otrzymała 90 tys. złotych, w drugim 160 tys. złotych, a w trzecim 202 tys. złotych. Rok temu na sumę złożyły się odpisy przekazane przez 3400 osób. Tegoroczny wynik obecnie wynosi 298.191,58 złotych, chociaż kwota nie jest ostateczna i zapewne fundacja otrzyma jeszcze kilka drobnych przelewów korygujących.

Czytaj także: Koncert charytatywny w Łupawie wsparł budowę hospicjum [FOTO]>>

– Kochani darczyńcy, dziękujemy że budujecie razem z nami ten dom hospicyjny. Rocznie pomoc w hospicjum otrzyma nawet 250 osób. To naprawdę ogromna sprawa i nasza wspólna sprawa, którą warto wspierać – mówi Agata Kozyr, prezes zarządu Fundacji LHS.

Czytaj także: Zbiórka na budowę hospicjum teraz w nowych puszkach>>

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na refinansowanie już wykonanych prac na budowę oraz na kolejne etapy budowy. Jak informuje prezes Agata Kozyr, obecnie budowa placówki jest wstrzymana. Wykonawca wraca na plac budowy we wrześniu. Około pół miliona złotych będzie kosztować pokrycie dachowe oraz okna w budynku.

Wesprzeć budowę pierwszego w regionie hospicjum stacjonarnego można w każdej chwili – szczegóły na stronie: https://www.fundacja-lhs.org/chce-pomoc/

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę