reklama
Kultura

Biblioteki w gminie Cewice z większą ofertą dla Ukraińców

Biblioteki w gminie Cewice z większą ofertą dla Ukraińców

Gminna Biblioteka Publiczna w Cewicach i jej filia w Maszewie Lęborskim znalazły się wśród 200 bibliotek w Polsce, które  biorą udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki.

reklama

Czytaj także: Numer PESEL dla obywateli Ukrainy – jak uzyskać go w Lęborku? [PORADNIK] >>

– Najpierw były zapytania od czytelników, a potem zakup podstawowej literatury do nauki języka ukraińskiego: słowników, rozmówek i gramatyki. Teraz tworzymy półkę z książkami  w języku ukraińskim dla dzieci, aby mogły poczuć się one częścią czytelniczej społeczności – relacjonują bibliotekarze.c

Czytaj także: Prawie milion złotych dla nauczycieli z Ukrainy. Będą się uczyć języka polskiego! >>

Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli nowy dom. Projekt  realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu: zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie.

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę