reklama
Aktualności

Prawie milion złotych dla nauczycieli z Ukrainy. Będą się uczyć języka polskiego!

Prawie milion złotych dla nauczycieli z Ukrainy. Będą się uczyć języka polskiego!

Na pomorze przybyło wielu ukraińskich nauczycieli. Mają oni uprawnienia do nauczania, przeszkodą jest jednak nieznajomość języka polskiego. Dzięki wsparciu samorządu województwa pomorskiego w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku będzie zorganizowany kurs języka polskiego. Skorzysta z niego około 140 nauczycieli z Ukrainy.

reklama

Decyzję o przekazaniu środków finansowych podjęli radni podczas XLIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. To kwota 980 tys. zł. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

– W wyniku trwającej wojny na Ukrainie na Pomorze przybyło 74 tys. osób, wśród nich jest wiele osób posiadających uprawnienia nauczycielskie – mówił podczas sesji Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Aby ułatwić podjęcie pracy w polskich szkołach, ukraińscy pedagodzy będą mogli uczestniczyć w specjalnym kursie nauki języka polskiego, który będzie realizowany w formie hybrydowej.

– Będą to zajęcia on-line oraz tradycyjne spotkania. Podczas 390 godzin lekcyjnych uczestnicy opanują język polski na poziomie B1 i B2. – przedstawiał projekt wicemarszałek.

Program obejmuje także wiedzę z zakresu funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w Polsce. Uczestnicy kursu w czasie jego trwania będą mieli zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie. Rodzicom zostanie również zapewniona opieka nad dziećmi.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link