02/12/2023
Aktualności

Spotkanie Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców w sprawie zarządzania przedsiębiorstwem w trakcie kryzysu.

Spotkanie Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców w sprawie zarządzania przedsiębiorstwem w trakcie kryzysu.

W poniedziałek, 30 maja b.r. odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie przedsiębiorców zrzeszonych w LPK, czyli Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców. Tym razem spotkanie odbyło się w firmie Profarm w Lęborku.

reklama

Na spotkaniu omówiono problem dotyczący administracji i ochrony przedsiębiorstw w okresie zagrożenia kryzysowego. Dlatego też na spotkanie LPK została zaproszona pani Alicja Zajączkowska, starosta Lęborka, która jest także szefową Komisji Bezpieczeństwa w związku z epidemią i sytuacją na Ukrainie. Komisja ta podejmuje tematy związane z zamachami terrorystycznymi, ochroną sieci komputerowych i obiektów publicznych. Zadania obronne traktowane są  poważnie i nie wolno ich bagatelizować – zapewniła zgromadzonych Pani Starosta.
Po zapoznaniu się z materiałami, uczestnicy spotkania poruszyli temat, który może niepokoić przedsiębiorców. Czy przedsiębiorca jest gotowy na ewakuacje pracowników gdy nastąpi totalna mobilizacja? A czy jako obywatele wiemy co robić? Panika jest pierwszą reakcją kiedy znajdziemy się w takiej sytuacji. Czy Lębork jest podzielony na “segmenty”? Co robić, żeby zorganizować sprawnie szybką ewakuację mieszkańców Lęborka? Jak przygotować społeczeństwo do sytuacji, gdy np. nastąpi totalne zamknięcie sklepów na kilka dni. Po rozmowach podjęto decyzję, aby na kolejnym spotkaniu LPK temat ten był poruszony z osobami zajmującymi się sprawami bezpieczeństwa, ponieważ należy przygotować standardowe procedury, które mogłyby pomóc każdej firmie i w trudnych sytuacjach.

Pani Alicja Zajączkowska przekazała także dobrą wiadomość dla mieszkańców Lęborka. W planie jest nowa inwestycja – kwota 16,5 mln na stworzenie ZOLu, czyli Zdrowotnej Opieki Leczniczej w szpitalu. Ponieważ są coraz większe potrzeby opieki zdrowotnej, to w związku z nowym projektem, będą wyremontowane odziały pediatrii, neonatologii dziecięcej , geriatrii i powstanie ZOL.

Ostatnia godzina spotkania należała do gospodarza, pana Marka Stawskiego, prezesa zarządu Profarm Lębork.
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno – Kosmetycznej „PROFARM” powstało w styczniu 1989 roku. Główne gałęzie działalności to leki, kosmetyki , wyroby medyczne. Profarm jest producentem między innymi takich leków jak: Inhalol , Salicylol,  Variderm oraz wielu dermokosmetyków, które mają zastosowanie w ochronie oraz pielęgnacji różnych części ciała. Można je nabyć w aptekach oraz sklepach zielarsko medycznych. Generalna linia produkcji to formy płynne, pasty, żele, emulsje, kremy, zarówno farmaceutyczne jak i kosmetyczne, szeroko rozumiane usługi laboratoryjne, produkcja kontraktowa leków i kosmetyków dla firm krajowych i zagranicznych Profarm współpracuje z wieloma  odbiorcami i dostawcami  w kraju i za granicą. Popularna jest linia aromaterapii, to ponad 30  naturalnych olejków eterycznych, których zadaniem jest wspomaganie leczenia różnych chorób. Najnowsze produkty to seria kosmetyków ACNE do pielęgnacji twarzy oraz HERB -on do pielęgnacji włosów.

reklama
reklama