reklama
Aktualności

Aleję Wolności z ulicą Nadmorską połączy rowerowa droga

Aleję Wolności z ulicą Nadmorską połączy rowerowa droga

Przy ulicach Nadmorskiej, Stryjewskiego, Kellera, Łokietka oraz przy Placu Piastowski trwa duża przebudowa układu drogowego dzielnicy. W ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat” powstaje nowe połączenie ulicy Nadmorskiej przez Stryjewskiego, Kellera, Łokietka z Aleją Wolności. Budowana jest tam nowa droga, chodniki, ścieżka rowerowa, parkingi i oświetlenie. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni. Aktualnie front robot przeniósł się na skrzyżowanie ulicy Łokietka z Placem Piastowskim. Wiele dzieje się też przy budynkach na Łokietka gdzie powstaną wyczekiwane przez mieszkańców utwardzone miejsca postojowe.

reklama

Warte 2 mln 869 tys. 344 złote zadanie pn. „Budowa ścieżki rowerowej wraz z przebudową układu komunikacyjnego na odcinku od ul. Nadmorskiej do al. Wolności w Lęborku” realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” z Lęborka.

Projekt obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulicy Nadmorskiej ze Stryjewskiego i Malczewskiego. W rejonie terenu zwanego popularnie „Złotym Rogiem” powstanie bezpieczne wyniesione skrzyżowanie z oświetlonymi przejściami dla pieszych. Od ulicy Stryjewskiego w kierunku ul. Kellera budowana jest nowa droga, która przez Kellera biegnąc obok Klubu Osiedlowego „Baza”, połączy się z ulicą Łokietka. Gruntownie przebudowana zostanie także ulica Stryjewskiego od skrzyżowania z Nadmorską do Bohaterów Westerplatte. Ważnym elementem będzie wybudowanie asfaltowej ścieżki rowerowej od ulicy Nadmorskiej do Alei Wolności (przy „Orliku”). W ramach inwestycji przy nowej drodze i posesjach powstaną utwardzone miejsca parkingowe a na obszarze rewitalizowanego obszaru stanie 46 ledowych lamp.

fot.: lebork.pl