reklama
Aktualności

Wybił szybę w sklepie…

Wybił szybę w sklepie…

10 maja po godzinie 17:00 lęborscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu przez świadków młodego mężczyzny, który wybił szybę w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-letni lęborczanin wszedł do sklepu i kopniakiem wybił szybę w ladzie chłodniczej, powodując straty w wysokości około 1500 zł, a następnie uciekł.

reklama

Świadek zdarzenia pobiegł za sprawcą i gdy go dogonił usiłował go obezwładnić. Szarpiących się mężczyzn zauważył przejeżdżający w pobliżu mł. asp. Piotr Wąsik, na co dzień wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku, który natychmiast zainterweniował nie dopuszczając do tego by sprawca się oddalił. Policjanci przejęli próbującego się wyrywać mężczyznę i ustalili, że to 22-latek poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2,5 roku m.in. za przestępstwo rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i wkrótce zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. Grozi mu kara 5 dodatkowych lat pozbawienia wolności.

fot.: policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.