reklama
Aktualności

Uczniowie LO I strzelali na „Śnieżniku” 

Uczniowie LO I strzelali na „Śnieżniku” 

Objęci programem „CYBER.MIL Z KLASĄ” uczniowie z 1 Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku uczestniczyli w szkoleniu na nowoczesnym symulatorze strzelań „Śnieżnik”. Były to pierwsze zajęcia na obiektach szkoleniowych 1. lęborskiego batalionu zmechanizowanego.

reklama

„Śnieżnik” jest zaawansowanym systemem służącym do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych. System zapewnia kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia treningów na strzelnicach bojowych, polu walki, w pomieszczeniach oraz na takich stanowiskach ogniowych jak strzelec burtowy śmigłowca, moździerz czy strzelec wyborowy.

Lęborskie I LO jest jedyną szkołą w województwie pomorskim biorąca udział w programie „CYBER.MIL Z KLASĄ”. Realizowany jest tam program o profilu „cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne.”

Program zakłada edukacje w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa. Absolwenci klas cyberbezpieczeństwa będą mieli dzięki zabiegom  Ministerstwa Obrony Narodowej większe szanse na przyjęcie na studia wojskowe z zakresu cyberbezpieczeństwa, informatyki i przedmiotów ścisłych.

Koordynatorem projektu „CYBER.MIL Z KLASĄ” jest powołane w 2019 roku Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Zdjęcia: 1lbz