Biznes

Lębork otrzymał grant 670 tys. zł na zakup komputerów i tabletów

Lębork otrzymał grant 670 tys. zł na zakup komputerów i tabletów

Miasto Lębork otrzymało grant w wysokości 670 tys. na zakup komputerów i tabletów w ramach programu „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. W listopadzie 2021 roku przeprowadzony został nabór w wyniku którego pozytywnie zweryfikowano 274 wnioski. Wartość grantu na komputer stacjonarny lub laptop wynosi 2500 zł, na tablet 1000 zł.

reklama

Urząd Miejski podpisał 8 marca 2022 roku umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na sprzęt komputerowy. Cała procedura zgodnie z umową musi zakończyć się w ciągu 10 miesięcy. Osoby, które otrzymają komputery, zostaną poinformowane przez pracowników urzędu o formie przekazania zakupionego sprzętu.

Komputery i tablety w ramach programu „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” przeznaczone są dla dzieci (uczniów) z rodzin byłych pracowników PGR. Warunkiem starania się o komputer było zamieszkiwanie na terenie Gminy Miasto Lębork oraz bycie członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie) osoby, która pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej.

POLECAMY
 
close-link