reklama
Aktualności

Znęcał się nad żoną, teraz musi opuścić wspólne mieszkanie i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej

Znęcał się nad żoną, teraz musi opuścić wspólne mieszkanie i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej

Zarzuty znęcanie się nad żoną usłyszał zatrzymany przez lęborskich policjantów 45-letni mieszkaniec gminy Wicko. Wczoraj prokurator zadecydował m. in., że podejrzany o przemoc mężczyzna musi opuścić mieszkanie i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. 45-latkowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

We wtorek wieczorem w gminie Wicko policjanci zatrzymali nietrzeźwego 45-latka, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Ta interwencja była wynikiem zgłoszenia pokrzywdzonej, która bojąc się o swoje życie i zdrowie zadzwoniła na Policję i zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. 45-latek również w obecności mundurowych był agresywny wobec żony i kierował w jej stronę groźby. Funkcjonariusze obezwładnili go i doprowadzili do komendy.

Z materiałów sprawy wynika, że mężczyzna od co najmniej kilku miesięcy, najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. 45-latek również w obecności małoletnich dzieci prowokował awantury, bił kobietę, poniżał ją i wyzywał. Groził przy tym okaleczeniem jej i pozbawieniem życia.

Policjanci sporządzili formularz „Niebieskiej Karty”, a śledczy zgromadzili materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie sprawcy zarzutów znęcania się. Wczoraj prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie mieszkania, zakazu kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakazu opuszczania kraju.

Przestępstwo znęcania się jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link