reklama
Biznes

Masz problem z wypełnieniem wniosku o 500 plus czy RKO? ZUS ci w tym pomoże!

Masz problem z wypełnieniem wniosku o 500 plus czy RKO? ZUS ci w tym pomoże!

W ramach mobilnych punktów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych eksperci pomagają zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE) i wypełniać wnioski o świadczenie „500 plus” i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Tym razem pracownicy ZUS odwiedzą Cewice.

reklama

Celem ZUS jest dotarcie do osób, które mają ograniczone możliwości odwiedzenia placówek ze względu na odległość lub ograniczenia komunikacyjne.

Eksperci ZUS będą dostępni 17 marca w Ośrodku Pomocy Społecznej w Cewicach na Osiedlu na Wzgórzu 35 w od godz. 10 do 14.

Od 1 stycznia ZUS przyjmuje wnioski z programu „Rodzina 500 plus” na nowo narodzone dzieci. Od 1 lutego natomiast rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski na dzieci, które już korzystały ze wsparcia, na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Od 1 stycznia można też składać do ZUS wnioski o wypłatę Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Świadczenie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. W ramach RKO rodzice otrzymają maksymalnie 12 tys. zł.

Oba rodzaje wsparcia są niezależne od dochodów rodziny, a środki nie są opodatkowane.

Wnioski o „500 plus” i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy można przesyłać tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Środki są wypłacane bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Rodzice z powiatu lęborskiego od początku roku złożyli 902 wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, które obejmują 930 dzieci oraz 4106 wniosków o „500 plus” na 6847 dzieci.

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę