reklama
Aktualności

Zatrzymany do kontroli drogowej podawał się za brata

Zatrzymany do kontroli drogowej podawał się za brata

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi z gminy Cewice, który złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i przewoził substancje, będące najprawdopodobniej narkotykami. Mundurowi znaleźli je również u 19-letniej pasażerki jego auta. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

Wczoraj wieczorem policjanci z lęborskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego kią. Podczas legitymowania kierowcy wątpliwości policjantów wzbudziły dane personalne, jakie podał. Zdjęcie wskazanej osoby, zamieszczone w policyjnych systemach informatycznych, nie odpowiadało bowiem rzeczywistości. A to dlatego, że mężczyzna podał się za swojego młodszego brata. Mundurowi ustalili prawdziwą tożsamość kierowcy, którym był 36-latek z gminy Cewice, posiadający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejne podejrzenia wywołało nerwowe zachowanie mężczyzny oraz jego 19-letniej pasażerki z powiatu kartuskiego. Okazało się, że mieli przy sobie kilka woreczków z proszkiem, którego wstępne badanie wykazało, że może być amfetaminą.

Policjanci zatrzymali te osoby i zabezpieczyli znalezione przy nich substancje, które zostaną poddane dokładnej analizie w celu ustalenia czy są narkotykami. Śledczy wyjaśniają w jakich okolicznościach i w jaki celu zatrzymane osoby weszły w ich posiadanie.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

36-latek usłyszy też zarzuty niestosowania się do zakazu sądowego – przestępstwa zagrożonego karą 5 lat pozbawienia wolności. Przed sądem odpowie również za wprowadzenie policjantów w błąd co do swojej tożsamości.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link