reklama
Aktualności

Zadzwoniła na policję, miała myśli samobójcze. Lęborscy funkcjonariusze zapobiegli tragedii

Zadzwoniła na policję, miała myśli samobójcze. Lęborscy funkcjonariusze zapobiegli tragedii

Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, mówiąc że popełni samobójstwo i nie chcąc wskazać miejsca swojego pobytu. Szybkie i skuteczne działanie lęborskiej służby dyżurnej, patrolowców i psychologa z Centrum Interwencji Kryzysowych zapobiegło możliwej tragedii.

reklama

We wtorek po południu dyżurny lęborskiej Policji otrzymał zgłoszenie dot. kobiety w średnim wieku, która mówiła, że chce popełnić samobójstwo. Zdesperowana kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy 112, informując o swoich zamiarach. Dzwoniąca nie chciała wskazać miejsca w jakim się znajduje, a logowanie jej telefonu na mapie było nieprecyzyjne. Wskazywało na to, że połączenie jest realizowane z okolic lęborskiego lub wejherowskiego powiatu. Wiedząc, że w tej sytuacji liczy się każda chwila, dyżurny niezwłocznie powiadomił funkcjonariuszy ze stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz pogotowie ratunkowe, stawiając te służby w stan gotowości. Kobieta w międzyczasie została przełączona do Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku, gdzie rozmawiała z psychologiem, któremu po jakimś czasie przekazała adres pod jakim się znajduje. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane przez psychologa miejsce w powiecie lęborskim. Posesja, na terenie której znajdowała się potrzebująca pomocy był ogrodzona, a brama zamknięta. Mundurowi przeskoczyli przez ogrodzenie i dotarli do domu, w którym zastali roztrzęsioną kobietę. Sierż. Tomasz Syldatk oraz post. Jakub Baranowski nie dopuścili do tego by zrobiła sobie krzywdę i udzielili jej wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Kobieta ze względu na swoje silne pobudzenie została przewieziona w asyście policjantów do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

Skuteczne działanie lęborskich policjantów i sprawna wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi służbami zapobiegły możliwej próbie samobójczej, a potrzebująca pomocy kobieta trafiła do szpitala. To już kolejna w tym półroczu sytuacja, w której asp. sztab. Daniel Pańczyszyn ze stanowiska kierowania lęborskiej Policji pomógł w ratowaniu ludzkiego życia. W sierpniu tego roku współdziałając z policjantami KGP, przyczynił się do ustalenia miejsca pobytu młodej kobiety, która okaleczyła się podczas transmisji na żywo w Internecie.

Pamiętaj, sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że Twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Jeśli czujesz się przygnębiony, wiedz, że są instytucje, które będą służyć Ci pomocą. Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,

116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,

22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w pon. – wt. w godz. 15:00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10:00 – 15:00 i niedziela w godz. 15:00 – 20:00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16:00 – 21:00 i piątek w godz. 15:00 – 20:00

Informacje, gdzie szukać pomocy uzyskasz też na stronie https://stopdepresji.pl

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link