Aktualności

Uczcili Światowy Dzień Cukrzycy

Uczcili Światowy Dzień Cukrzycy

Członkowie lęborskiego Koła Miejskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków spotkali się z okazji „Światowego Dnia Cukrzycy”. Spotkanie oprócz wymiaru okolicznościowego miało również charakter szkoleniowy.
Okazją do świętowanie była 40. rocznica działalności krajowych struktur Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, ubiegłoroczny jubileusz 30-lecia PSD w Lęborku oraz przypadająca na przyszły rok 100. rocznica odkrycia insuliny.

reklama

W gronie kilkudziesięciu uczestniczących w spotkaniu osób, wyróżnienia otrzymały osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju stowarzyszenia i działania na rzecz podnoszenia świadomości społecznej na temat cukrzycy. Wykład pt. „ABC cukrzycy” wygłosiła Krystyna Kiedrowicz z Pomorskiego Oddziału PSD. Ewa Drygasiewicz, prezes pomorskiego PSD wręczyła, w imieniu Anny Śliwińskiej, prezesa Zarządu Głównego stowarzyszenia, okolicznościowe medale samorządowcom zasłużonym dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i osób z cukrzycą w Polsce. W gronie wyróżnionych znalazła się Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski oraz burmistrz Lęborka Witold Namyślak i sekretarz miasta Marian Kurzydło.


Współtwórcą oddziału diabetyków w Lęborku był ponad 30 lat temu Henryk Thermann, który również z otrzymał gratulacje i wyróżnienie z rąk prezes Ewy Drygasiewicz. Za działania na rzecz lęborskich diabetyków, wyróżnienia otrzymały także Dorota Kidrowska i Elżbieta Michalska. Starosta Lęborski, Alicja Zajączkowska przekazała na ręce Henryka Klinkosza, prezesa Zarządu Koła Miejskiego PSD w Lęborku pamiątkowy grawerton w uznaniu ponad 30-letniej działalności tej organizacji na rzecz lokalnych diabetyków.

reklama
POLECAMY
 
close-link